פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

תרומה – כיצד אנחנו יכולים לעזור לאנשים?

תרומה

אחת המצוות החשובות ביותר שקיימות, לא רק במובן דתי אלא בכלל במובן האנושי, זה מתן תרומה, בסתר או לא בסתר. הרעיון של מתן תרומה הוא ברור, לתת משהו מעצמנו, משהו משלנו לזולת, מבלי לבקש ולצפות שהוא יחזיר אותה. מן הסתם, בדרך כלל התרומה ניתנת לאדם שזקוק לעזרה או לארגון, גוף או מוסד אשר משרת ציבור רחב וצריכים תרומות כאלה ואחרות.

כל תרומה יכולה לעזור, בין אם מדובר בתרומה כספית, בין אם מדובר בתרומה של אוכל, בגדים או כל דבר אחר. מעצם זה שאנחנו נותנים משהו משלנו לאנשים אחרים, מלמד שאנחנו גם חושבים עליהם וגם מוכנים לתת להם משהו, לוותר על זה למענם.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של תרומות מסוגים שונים, החל מתרומות שיכולות לעזור לפרט הבודד. כאן בדרך כלל מדובר על מזון ואוכל, ריהוט, ובמקרים מסוימים על כסף אשר ישמש אותו למטרה מסוימת. במקרים של תרומות למוסדות וארגונים, אזי שאנחנו יכולים לתרום כסף באופן כללי והארגון יחליט כיצד להשתמש בו, וכן אנחנו יכולים לתרום כסף למטרה מסוימת, כמו שאנחנו יכולים לראות לא פעם בבתי חולים ומקומות דומים, אשר מתבססים על תרומות של אנשים.

חשוב להבין, כשאנחנו תורמים אנחנו עוזרים לא רק לפרט הבודד או לקבוצה, אנחנו תורמים לכלל החברה. מעצם זה שהפרט יכול לעשות עם תרומה שלנו משהו, ובכך יורדת ממנו מעמסה כלכלית שהוא לא יוכל בהכרח לעמוד בה, אז מן הסתם, זה יכול להקל עליו, אם זה ייקל עליו להתפנות לדברים אחרים, באופן טבעי, הוא יהיה לפחות נטל על החברה כולה וזו תוכל ליהנות מכך.

התרומה החשובה ביותר שאנחנו יכולים לספק היא עבור ילדים. ברגע שאנחנו נספק להם תרומות מסוגים שונים, אזי שאנחנו יכולים לעזור להם להתפנות לדברים חשובים באמת כמו חינוך, מה שכמובן יעניק להם כלים לחיים, בתקווה שהם ישתמשו בהם בצורה נכונה ואז הם לא יצטרכו להתמודד בעתיד עם מצבים בעייתיים מבחינה כלכלית או מבחינות אחרות. לכן חשוב מאוד לתרום לילדים שצריכים את זה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים