פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

בודק שכר מוסמך

על אף החוקים הברורים מאוד בתחום דיני העבודה, עדיין ניתן למצוא עובדים שזכויותיהם הבסיסיות לא נאכפות ונלקחות מהם שלא כשורה. לפיכך, קידמה וועדת העבודה והרווחה מהלך שזכה לתהודה ומחמאות רבות ובסיומו נקבע מקצוע חדש וחשוב בישראל – בודק שכר. 

בודק שכר מוסמך

לצד הגדרות תפקיד בודק שכר מוסמך, הוחלט בוועדת העבודה והרווחה שבודקי השכר יגיעו מתוך המקצועות: חשב שכר, ראיית חשבון, יועץ מס, ביקורת פנים ארגונית, עריכת דין וכלכלנות, דבר שהוביל אנשי מקצוע רבים להתעניין בהרחבת תחום עיסוקם לתחום מעניין כמו זה של בודק שכר.

מפקחים על הזכויות

בודקי שכר מוסמכים שעבדו מהצלחה קורס בודקי שכר, יכולים להשתלב בחברות ומוסדות שונים תוך שהם עומדים בראש צוות האמון על בקרת ובדיקת אגף השכר.

כחלק מדרישות מקצוע זה, על בודק השכר להיות מצוי בדיני עבודה שונים כדי לבצע ביקורות איכות קפדניות – גם על תלושי השכר – ועל מנת שיהיו מסוגלים לנתח ולבקר את חוזי ההעסקה השונים של העובדים במקום.

מי מפקח על קורס בודקי השכר?

קורס חשוב זה מפוקח על ידי משרד הכלכלה ונהנה מיוקרה גבוהה במשק. מלבד עבודתם כמבקרים פנים-ארגוניים, עובדים אלה מחזיקים בסמכות לגרום להקלה משמעותית בעונשים ובכללם קנסות על מעסיקים שונים שעברו בעבר על החוק והואשמו ברמיסת זכויות העובדים שלהם.

מהי מטרת הקורס?

מטרתו של קורס בודק שכר הוא, בין היתר, להכשיר ולהסמיך עובדים במקום העבודה ובארגון כזה או אחר, כדי לפקח על תנאי העובדים והעבודה ולוודא שהעובד מקבל את כל הזכויות והתנאים שמגיעים לו במסגרת חוזה ההעסקה שלו ובהתאם לחוק העבודה. רבים עושים הסבה לקורס חשוב זה ומעבר לאתגר שבו, הוא גם מתגמל בהתאם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים