ריהוט משרדי

ריהוט משרדי

לקוחות עסקיים הפועלים ממשרד, אשר נמצאים לפני חידוש ריהוט משרדי, מאמר זה הוא בשבילכם: כאן תוכלו ללמוד מה באמת חשוב כאשר מאפיינים ריהוט למשרדכם, וכיצד תדעו מראש שמדובר בריהוט שמתאים למקום העבודה שלכם. בשונה מריהוט ביתי, או לאולם אירועים, כאן מדובר במקום עבודה פעיל בו העובדים מרוכזים 9+ שעות ביום, מה שמצריך התאמה אורטופדית לצד ההתאמה העיצובית החזותית. השילוב של השניים יוצר סט של מאפיינים שאם תבינו אותו היטב, תוכלו לגבש בקלות את הרהיטים שלכם.

עיצוב, תכנון וחזות חיצונית

המשרד, בשונה מלא מעט חללים פנימיים אחרים, מתאפיין בדרך כלל במראה עקבי של התכולה שלו. לדוגמה, אם היזם בחר סט צבעים כמו שחור ואדום או שחור ובורדו לחלק ניכר מהספות שלו בחדר ההמתנה, מצופה שגם המדפים של העיתונים יהיו שחורים כדי להמשיך קו דקורטיבי גוני זה. בדרך דומה ניתן לעצב גם את חדרי העבודה הפנימיים וחדרי השירות במשרד.

שיוך הרהיטים לקבוצת השימוש הנכונה

כמובן שלא כל רהיט ישיבה מתאים לסוג הישיבה הספציפי שאתם מכוונים אליו ולא כל רהיט אחסון מכוון לאחסון מהסוג הנדרש. לדוגמה, מדף אחסון עיתונים נועד אך ורק לפינות המתנה ולא לתיוק מסמכי תאגיד רגישים. ספת אירוח לא נועדה לעובד המחשב, שיכול להשלים את משימתו רק עם כסא מוגבה על גלגלים. לכן, במעמד הקנייה חשוב להיצמד אך ורק לקטגוריה לה שייך כל רהיט כדי להשיג את ההתאמה המושלמת לכל מקום במשרד.

ארגונומיה – מידת ההתאמה של הרהיטים לשימוש פעיל

הארגונומיה היא ליבת בחירתם של פריטים המשמשים ריהוט משרדי  זהו פרמטר שקובע האם ארונות המשרד אכן מתאימים לשמש כארונות משרד, האם הכסאות אכן מתאימים ככסאות לעובדי המשרד, והאם השולחנות שלהם מתאימים יחד איתם. כמובן שהארגונומיה תופסת לגבי כל פרט אחר בו נעשה שימוש קבוע. למשל, בתחום הישיבה, כסא מחשב צריך להיות על 5 גלגלים כדי לאפשר תנועה למנח התחתון למי שיושב עליו שעות ממושכות. הוא צריך להיות נמוך מגובה השולחן ברמת הלסת התחתונה, שצריכה להגיע לתחתית המסך. ישיבה גבוהה מזו גורמת לבעיות בעמוד השדרה וישיבה נמוכה מזו עשויה לגרום לפזילה כלפי מעלה.

תשתיות ישיבה ואחסון מחומרים מועדפים

כאן, כל בעל משרד או אדם שיש לו חזקה עליו בוחר על פי מה שנכון עבורו. ישנם יזמים אשר מעדיפים להשתמש בכסאות בד וישנם כאלו שיעדיפו כסאות מעור או מחומר טבעוני דמוי עור. יש שיעדיפו את ארונות התיוק שלהם מעץ אמיתי ויש שיחליטו לחסוך ולרכוש תחליף עץ עם פרזול מהודר. במקרה זה, חשוב לציין כי ישנה חשיבות מכרעת לסוג התחליף, שכן תחליפים לא איכותיים עשויים לגרום לידיות הפרזול לנשור ללא יכולת להבריג אותם שוב. בתחום הספות, מראה דמוי עור או עור אמיתי הוא כמעט טאבו בכל המשרדים, אך ניתן להסדיר גם דגם מבד אותנטי שיסב נוחות לאורחים בחדר ההמתנה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכשיר למיצוק העור – פריצת דרך בתחום הקוסמטיקה
נשים רבות בגיל מתקדם או אחרות אשר העור שלהן נראה מדולדל רוצות להפוך אותו למוצק ומתוח. בעבר, המטרה הזאת...
קרא עוד »
דצמ 27, 2020
חובת תשלום ביטוח לאומי והפרשה לפנסיה
עצמאים בישראל מחויבים בהפרשת כספים לפנסיה על פי חוק שהתחיל להיות מיושם בשנת 2020. אי הפרשה עלולה להוביל...
קרא עוד »
יול 06, 2021
צוואות – מדוע חשוב לכתוב צוואה?
צוואה היא מסמך המציין מה אתה רוצה שיקרה לנכסיך לאחר שתמות. זה עוזר ליקיריכם להימנע מהטרחה של לעבור...
קרא עוד »
דצמ 06, 2022