פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מתי אפשרי לתבוע על הוצאת דיבה?

1674451-min

הוצאת דיבה הינה ההפרה של הזכות החוקתית שלכם על פי אשר נקבע בחוק, עבור שמכם הטוב ועבור כבודכם, וכן עוולה נזיקית בהתאם לחוק אשר הינו מתיר לשון הרע. פרסום של תוכן אשר הדברים האמורים בתוכו אינם נכונים, מהווה הוצאת דיבה והנכם רשאים לתבוע בשל כך את המפרסם.

 

מתי אפשרי לתבוע על הוצאת דיבה?

הוצאה של דיבה כנגדכם מהווה עוולה בהיבט של נזיקין, בשלה אמורים לשפות אתכם תוך כדי השבה של המצב לקדמותו מו ההיבט שלכם. למרבה האירוניה, בהרבה מצבים אשר בהם תתרחש הוצאה של דיבה, השם הטוב שלכם או של העסק אשר ברשותכם או לחלופין השינוי של דעת הקהל או מן הבחינה של בגדר חוסר אפשרות, הווה אומר, כי השבה של הסיטואציה אשר הייתה בנמצא טרם נאמרו הדברים של הוצאת דיבה, דורשת שיפוי כספי בקנה מידה רב ביותר. השיקולים אשר מנחים את בית המשפט, בבואם לפסוק שיפוי עבורכם בשל הוצאת דיבה הינם כדלקמן – 

  • הכוונות אשר עומדות מאחורי מפרסם הוצאה של דיבה – יש מצבים אשר בהם אין מתכוון המפרסם של הוצאת דיבה להוציא דבר הוצאת דיבה. במצב זה בית המשפט ישקול לאשורו בביצוע של פסיקה של השיפוי שלכם.
  • הסוג של פרסום הוצאת הדיבה – פרסום על גבי רשת האינטרנט אינו זהה לכדי פרסום על גבי המדיה הכתובה, בהיבט של גודלה של החשיפה, בשל כך ניתן לכך הרב משקל לגבי אופן הפרסום, אשר יהיה בעל השלכה בצורה ישירה על גודל החשיפה אשר לה זכה פרסום של הוצאת הדיבה.
  • הנזק אשר הוסב לכם – החומרה של הנזק אשר הוסבה לכם הינו בעל השפעה ניכרת על סכום השיפוי בו יתקבל עבורכם. ככל שנחשפו הדברים האמורים לקהל גדול יותר, בהתאמה לכך הנזק אשר הוסב לכם הינו רב יותר.

החומרה של הוצאת דיבה הינו בתחום החברתי ובתחום המשפטי אף יחדיו. בית המשפט עשוי לשפות אתכם בשל הנזק אשר הוסב לכם בגין הוצאת דיבה ולהחזיר את הסיטואציה לכדי שהייתה טרם הפרסום של הוצאת דיבה, אבל לפעמים בגין זאת נדרש למצב זה שיפוי הרבה יותר רב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים