אילו בדיקות יש במקום להימצאות אלכוהול בדם חוץ מהינשוף

משטרת ישראל משתמשת בינשופים לבדיקות אלכוהול. הבדיקה הזו דורשת מהנהג לנשוף לתוך קשית קטנה שבודקת האם יש רמות אלכוהול גבוהות בדם של הנהג.

בדרך כלל הבדיקות של המשטרה יתמקדו באזורים של ברים ומועדונים, שם אנשים שותים לשוכרה ולפעמים לא שמים לב לעצמם ונוסעים ברכב.

אבל יש אנשים שמסרבים לעשות בדיקת ינשוף בטענה שהם חולי אסטמה וזה מזיק להם. השוטרים לא קונים את זה כל כך בקלות, אבל כך או כך יש עוד דרך לבדוק את רמת האלכוהול בדם.

מהי? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

איזה בדיקות יש להימצאות אלכוהול בדם?

בדיקת הינשוף היא הבדיקה המהירה ביותר, על ידה בודקת המשטרה את מצב האלכוהול אצל הנהג. חשוב לציין שמבחינת החוק אין הבדל בין אם הנהג שתה שתי כוסות בירה או שתי כוסות וויסקי, למרות שכמובן ההבדל הוא גדול, כל רמת אלכוהול תחייב את הנהג בעונש המופיע בחוק.

אבל כמו שאמרנו, יש עוד דרך לבדוק את רמת האלכוהול בדם וזה על ידי דגימת דם קטנה. לוקחים טיפה דם מהאצבע של החשוד ומיד, על ידי מכשיר, אפשר לדעת את רמת האלכוהול שיש לו בדם.

למה צריך לפחד מהבדיקה הזו? בגלל שבעבר היו חלק מהנהגים השתויים שנעצרו אומרים לשוטר שהם לא יכולים לעשות בדיקת ינשוף בגלל שהם אסתמטיים והבדיקה עושה להם קוצר נשימה. לשוטרים לא היה הרבה מה להגיד כנגד הטיעון הזה והם הצליחו להתחמק מהבדיקה.

אבל כשיש בדיקת דם קטנה וחכמה, כבר אין תירוצים. כמובן שלא מדובר כאן על נהגים שהשתכרו ממש, כי במקרים כאלו אין צורך בבדיקה, מדובר על אנשים ששתו כוס בירה או משקה קל מעורב עם קצת אלכוהול, אבל החוק מחייב גם את זה.

 

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי – משרד עורכי דין תעבורה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרן גידור
קרן גידור זו קרן שהתפקיד שלה הוא להביא לרווח גם בשוק תנודתי. בגדול,כאשר אנחנו מסתכלים על השוק אנחנו...
קרא עוד »
ינו 11, 2022
חיפוש עובדים
למצוא עובדים יכול להיות לעתים כאב ראש לא קטן עבור מעסיקים. לראיין אנשים דורש זמן רב והתעסקות, כאב ראש...
קרא עוד »
ינו 05, 2022
שליחויות משפטיות 
חברת שליחויות משפטיות היא שירות משלוחים המספק מסמכים משפטיים באופן ספציפי. הם משמשים לעתים קרובות...
קרא עוד »
אוק 15, 2022