באיזה מקרים צריך לעשות הסכם ממון על נכס?

נכס הוא סוג של נכס שיש לו ערך וניתן להשתמש בו כדי להרוויח הכנסה. לפיכך, חשוב לדעת כיצד להשתמש בנכס כנכס. המטרה העיקרית של מאמר זה היא לדון ביתרונות ובחסרונות של הסכם ממון. ניתן לעשות זאת על ידי דיון במאפיינים העיקריים של נכס, מיקומו, סוג הנכס ותכונותיו החשובות ביותר.

בהשקעה בנכס, ישנם מספר סוגים של הסכמים שניתן לערוך. אלה כוללים את הסכם הרכישה, הסכם המכר והסכם השכירות. בחלק זה נדון בסוגים השונים של הסכמי רכוש. הסכם רכוש הוא חוזה כתוב בין שני צדדים המגדיר כיצד ניתן להעביר בעלות על נכס מסוים מצד אחד למשנהו.

נכס הוא נכס מקרקעין, שיכול להיות בבעלות הקונה או המוכר. הקונה עשוי להיות ידוע גם כבעל הנכס והמוכר כשוכר. הסכם ממון הוא חוזה משפטי בין שני צדדים. לרוב מדובר בכסף, לרוב בתמורה למשהו אחר (כגון בעלות על בית) או עבור שירותים (כגון תחזוקה). לקריאה אודות הסכם חיים משותפים כאן

מתי עושים הסכם ממון על נכס?

השאלה הבסיסית שעולה כאן היא האם כדאי לערוך הסכם ראשוני על נכס לפני קנייתו. ישנן מספר סיבות מדוע כדאי לעשות זאת:

התשובה לשאלה זו תהיה תלויה בסוג הנכס. להלן כמה דוגמאות:

אם נכס הוא בית והוא נמכר כדירה, אז אין צורך לעשות שום הסכם. אם שווי הנכס נמוך ממיליון דולר, אז צריך לעשות הסכם. אם שווי הנכס הוא יותר ממיליון דולר, אז צריך לעשות הסכם.

הנכס ממוקם באזור מרוחק ומבודד. במידה והנכס יימכר, הקונה יצטרך לשלם עבור הובלה, לינה והוצאות אחרות. הקונה יצטרך לשלם גם עבור כל תחזוקה ואחזקה של הנכס.

נהוג לערוך הסכם ממון על נכס. חשוב להבין את היתרונות והחסרונות של עריכת הסכם כזה. למידע נוסף בנושא הסכם ממון על נכס באתר אורי גנור

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגהה לפני הגשת עבודת גמר – תנו למישהו אחר
עבודת גמר היא חלק בלתי נפרד מכל למידה אקדמית במוסד להשכלה גבוהה. בעבודות הללו מפגין כל סטודנט את...
קרא עוד »
דצמ 15, 2018
הערכת שווי לנכסים – איך זה מתבצע עבור נכסים מסחריים?
נושא עלויות הנדל"ן והמקרקעין בישראל הוא נושא בוער, בעיקר משום שההון הדרוש לרכישת קרקעות הוא הון לא...
קרא עוד »
מרץ 26, 2020
הערכת שווי נכס – איך עושים שימוש בהערכה
בהערכת שווי נכס, סכום הכסף הדרוש כדי לקנות או למכור נכס נקרא ערך. אדם שיודע כמה כסף צריך כדי לקנות או...
קרא עוד »
יול 14, 2022