פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

יועץ לתכנון תנועה – כיצד בוחרים יועץ בצורה נכונה

1933059-min

אחד הגורמים החשובים ביותר בהליך תכנון תחבורה ותנועה, בין אם מדובר בתהליך שנועד לרשות מקומית באזור ספציפי ובין אם מדובר בפרויקט רחב וגדול יותר, כמו פרויקטים לתכנון תנועה ותחבורה של כבישים בינעירוניים או אחרים, הוא יועץ תנועה שמומחה בתחום.

יועץ לתכנון תנועה הוא גורם שמתמחה בתחום ויודע לספק את המידע הנדרש בשביל לבצע את התהליך בצורה נכונה. צריך לזכור, לא כל הגורמים המעורבים בתהליך, בוודאי לא הפוליטיקאים שמקבלים החלטות בנושא. הם אולי מבינים את הצורך ובוודאי רוצים לקדם את הנושא, אך הם זקוקים לאנשי מקצוע, יועצים שמבינים בתחום וידעו לספק להם נתונים, מידע רלוונטי ויעזרו להם בתהליך התכנון.

תפקידו של היועץ הוא לראות את כל התמונה ולהציג רעיונות ואפשרויות שונות. ייתכן מאוד שהוא יסכים עם ההצעה לתכנן כביש בצורה מסוימת כפי שהוצגה על ידי הגורמים השונים, אך ייתכן גם שהוא יציע הצעה אחרת לגמרי, על בסיס הנתונים שעומדים לרשותו.

 

כיצד בוחרים יועץ בצורה נכונה

על מנת לבחור יועץ לתכנון תנועה בצורה חכמה, יש לבחון את הרזומה שלו בדיוק כמו שבוחרים יועץ בטיחות. חשוב לבחון כמה שנים הוא בתחום, באילו פרויקטים הוא השתתף בעבר, והאם גודל הפרויקט והסוג שלו מתאים ליכולות ולניסיון שעומדים לרשותו.

חשוב גם לבדוק, מה הם הכלים והדרכים באמצעותם הוא עובד ומאיזו גישה הוא מגיע. ישנם יועצים שמגיעים מגישות שונות, בין אם זה גישות שמתייחסות יותר לתחבורה ציבורית, יותר לרכבים פרטיים ועוד.

עוד נקודה שחשוב לוודא, שאכן היועץ יכול לספק את השירות בזמן הנתון, על פי הצורך של הגורם אשר מזמין ממנו את השירות. הוא צריך להכין דוח מפורט עם כל המידע הרלוונטי בלי שיחסיר שום דבר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים