פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

חושבים על דירה משלכם? כך תצליחו לצבור הון עצמי

החלום הישראלי של דירה משלך נראה קשה מאד להשגה. אך אם מבצעים כמה צעדים כלכליים נכונים, אפשר לצבור את ההון העצמי הראשוני הדרוש עבור רכישת דירה ואף מעבר לכך.

צעדים כלכליים נכונים 

הכלל הראשון הוא להיות מחושבים. יוקר המחייה בישראל מחייב כל זוג לשקול את הוצאותיו. בשלב ראשון חשוב מאד שההוצאות לא יעלו על ההכנסות, יש לדעת באופן מדויק את רמת ההכנסות ואת ההתפלגות של ההוצאות. זאת כדי לקצץ במידת הצורך בהוצאות מסוימות, כדי להגיע לאיזון כלכלי מדי חודש. המטרה היא לא להגיע למינוסים בבנק שהולכים ותופחים ובדרך זו הסיכוי לקנות דירה הולך ומתרחק.

קראו על ייעוץ כלכלי אישי >>>

חיסכון חודשי 

הדרך המוצלחת ביותר היא לצבור מתוך ההכנסות את הסכומים הגבוהים ביותר וזאת על ידי מגורים אצל ההורים לכמה שנים. כך חוסכים הוצאות שוטפות שהן גבוהות מאד יחד, כמו מזון, ארנונה, חשמל וכו'. או לחלופין גרים בדירה שכורה שהיא אינה גדולה וכך העלויות החודשיות שלה הן סבירות. 

מעבר לכך בתקופה בה חוסכים לדירה יש לצמצם בהוצאות שהן לא הכרחיות כמו מסעדות, בילויים, נסיעות לחו"ל. ככל שבני הזוג יצמצמו בהוצאות הללו, כך הם ייהנו לראות את היתרה החיובית שלהם בבנק שהולכת וצומחת.

לתיאום פגישה עם יועץ פיננסי >>>

הגדלת ההכנסות החודשיות

יש דרכים רבות להגדלת ההכנסות החודשיות, אם מדובר בשכירים שאינם מקבלים שכר התואם את הנתינה שלהם למקום העבודה, זו ההזדמנות להתקדם ולעבור לעבוד במקום אחר שבו יש תנאים טובים יותר. 

אחרים יכולים למצוא עבודה נוספת אם זה אפשרי וכדאי מבחינת תיאום מס, לבצע שעות נוספות, משמרות לילה וחג וכל אופציה אחרת שמגדילה את ההכנסה, על פי עיסוקו של כל אחד מבני הזוג.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים