לקיחת משכנתא לנכס מסחרי

מרבית הדיווחים בתקשורת וגם הכללים החדשים של בנק ישראל נוגעים למשכנתאות הפופולריות שנועדו לקניית נכס או בית למגורים. זו הסיבה שמשכנתא כזאת נקראת הלוואה למטרת מגורים. אבל למעשה, הלוואת משכנתא לא פחות חשובה קיימת בצורה שנועדה לצורך רכישה עסקית. נסביר מה חשוב לדעת על משכנתא לנכס מסחרי, איך נכון לקחת אותה ולמי זה מתאים.

 

מהי משכנתא לנכס מסחרי

משכנתא לנכס מסחרי זו הלוואה שבדומה למשכנתא רגילה, פורשים אותה למשך תקופה ארוכה למדי ועם ריבית נוחה יחסית. מדובר בהלוואה שמתאימה לגורמים עסקיים או למשקיעים, שמעוניינים בנכס מסחרי מכל סוג שהוא וכן לבעלי עסקים. עם משכנתא כזאת אפשר לדוגמא לקנות חנות, אפשר לקנות מפעל, אפשר לקנות מרכז מסחרי, משרד או בניין משרדים וכדומה. חשוב להבין שהרגולציה הנוגעת להלוואות כאלה שונה מזו הנוגעת למשכנתא למגורים.

 

איך לקחת נכון משכנתא לנכס מסחרי

משכנתא לנכס מסחרי מאפשרת רכישה של נכס גם אם יש ברשותכם רק חלק מההון העצמי. לא כל הבנקים או גופי המימון השונים מוכנים להקצות את אותו שיעור מימון. כלומר, חשוב לא רק לדעת אילו ריביות מקובלות כיום למשכנתא כזאת אלא גם כמה מעלות הנכס יסכים הגורם המלווה לממן בשבילכם.

מאוד כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי, שמכיר את התחום הזה בצורה טובה. הוא מכיר את המסלולים השונים, את תנאי השוק הנוכחיים ויוכל להאיר עבורכם את התחום בצורה מעמיקה. עוד דבר שחשוב להביא בחשבון – קחו בחשבון גם הוצאות אחרות שאולי רלוונטיות. אם אתם מקימים עסק ולא רק קונים נכס, העריכו תחילה את סך כל ההוצאות הנדרשות לביסוס העסק. רק כך תוכלו להחליט האם להשתמש במלוא שיעור המימון שמוצע לכם במשכנתא או רק בחלקו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיקולים חיוניים עבור רוכשי דירות פוטנציאליים על משכנתאות
ניווט המסע לבעלות על דירה, במיוחד בהיבט המשכנתא, הוא אבן דרך משמעותית הדורשת יותר מסתם הבנה שטחית של...
קרא עוד »
אפר 11, 2024
11 דברים שכדאי לדעת לפני שנוסעים לאילת לחופשה
אילת, עיר נופש שוקקת, השוכנת בקצה הדרומי ביותר של ישראל, היא יעד נופש פופולרי הידוע ביופיו הטבעי עוצר...
קרא עוד »
אוג 07, 2023
התנאים להגשת תביעות סיעוד מול חברות הביטוח
פוליסת הביטוח אותה רכשנו, ועליה שלמנו במהלך השנים, נועדה לעמוד לצידנו ביום פקודה. מדובר על מצב בחיים...
קרא עוד »
פבר 25, 2020