מה חשוב לדעת על חיפוש משרות הייטק

חיפוש משרות הייטק

אחד הדברים שמאפיינים את העולם שלנו הוא היכולת לאפיין ולהכיר קהלים ספציפיים. זה בא לידי ביטוי ברשתות החברתיות, באתרי מידע, בפורטלים ועוד. כולם יודעים שהמאפיין הזה משרת בעיקר את המפרסמים ואת החברות הגדולות והקטנות אבל לא כולם יודעים שגם אנשים פרטיים שמים עבודה למשל יכולים ליהנות מהיתרון הזה שמציעה הטכנולוגיה.

לוחות ייעודיים של חיפוש משרות הייטק

כך למשל לוחות הדרושים התייעלו מאד בזמן האחרון וכיום לא רק שאנשים יכולים לסנן בדיוק את סוג המשרה שהם מחפשים אלא גם שיש מנועי חיפוש ייעודיים למשרות מסוימת כמו למשל מנוע חיפוש משרות הייטק

. אם בעבר חיפוש עבודה היה למצוא מחט בערמה של שחת הרי שכיול אחד שמסיים את לימודיו בפקולטה למדעי המחשב יכול למצוא את המשרה החלומית שלו בפורטל או בלוח ייעודי.

היתרון של הלוחות הללו הוא לא רק בנוחות של המשתמשים אלא גם בעובדה שהם מתעדכנים און ליין באופן אוטומטי ויומיומי. מעסיקים וחברות גדולות עובדים עם הלוחות הללו והם בהכרח יעדיפו לפרסם שם את המשרות החמות. ההמלצה היא לכל מי שמחפש משרות הייטק להירשם ללוחות הייעודיים למשרות מהסוג הזה כדי לקבל באופן יומיומי את המשרות הכי חמות.

חיפוש עבודה הוא עבודה לכל דבר!

חיפוש עבודה הוא עבודה לכל דבר ומכאן שיש לקחת את התהליך ברצינות גמורה. יש כמה טעויות בסיסיות שהרבה אנשים עושים במהלך חיפושי העבודה שלהם, כמו למשל שליחת קורות חיים לכמה שיותר משרות. נכון שהסיכוי שיזמנו אתכם לראיונות הולך וגדל ככל שתשלחו יותר קורות חיים, אולם לא הרווחתם דבר אם תתראיינו למשרות שאתם לא מתאימים להן או לכאלה שאינכם מתכוונים להתמיד בהן. חשוב להיות ממוקדים ולבחור בדיוק את המשרות שמתאימות לכם מבחינת מרחק מהבית, סוג העבודה, היקף המשרה, שכר ועוד.

לאחר שערכתם את הסינון המבוקש, חשוב לעבור על קורות החיים שלכם ולוודא שהם מתאימים למשרה שאתם מחפשים. כך למשל בעת חיפוש משרות בהייטק חשוב להבליט כל מה שיכול להיות רלוונטי כמו ניסיון בעבודה עם מחשב, עבודה בחברה גדולה ועוד. פחות רלוונטית תהיה משרת שירות הלקוחות שלכם לפני עשור. באותו הקשר, סדרו את קו החיים כך שהעבודה האחרונה תופיע ראשונה- המעסיק ישמח לדעת מה הניסיון הנוכחי שלכם ופחות יתעניין בעבודות הראשונות שלכם אחרי הצבא.

איך נראים קורות החיים שלכם?

חשוב להקפיד על ניסוחים קצרים של קורות הם, הבלטת היכולות והכישורים שלכם, עיצוב קריא ונעים ובעיקר תמצות של עיקרי הדברים. על כל משרה נאבקים עשרות אם לא מאות אנשים והדבר החשוב ביותר הוא שקורות החיים שלכם יתבלטו לעומת כל היתר. לבסוף, נסחו מכתב מקדים והקפידו לצרף אותו לכל שליחה של קורות חיים- זה כרטיס הביקור שלכם והוא יעלה את הסיכוי שהמעסיק יזמן אתכם לריאיון עבודה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונות עבודה – למה תביעות תאונות עבודה קלות יחסית?
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על תביעות תאונות עבודה אשר מוגשות על ידי העובדים כנגד המעסיקים שלהם. בחלק...
קרא עוד »
פבר 21, 2019
דיבור מול קהל – טיפים שכל נואם ומרצה חייב להכיר
כדי לדבר מול קהל צריך ללמוד. הלמידה הטובה ביותר היא פשוט לנאום מול קהל שוב ושוב, עד שתבינו מה עובד לכם...
קרא עוד »
אפר 18, 2021
בצל הקורונה: איך לחסוך בעלויות החתונה?
לא קל לארגן חתונות בתקופת הקורונה, אבל זה בהחלט אפשרי. בשל העובדה שמדובר בחתונות קטנות יותר, גם התקציב...
קרא עוד »
נוב 12, 2020