פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

הסכם ממון ידועים בציבור – חשוב לא פחות מנישואין

עורך דין עבירות מין

לכאורה, הסכם ממון נדרש לזוגות לפני נישואין. ההסכם מסדיר את יחסי הממון ומגדיר איך יתחלק הרכוש במידה והשניים יחליטו להתגרש. אולם, החוק כיום מסתכל בצורה מאוד ספציפית גם על אנשים שחיים בצורה המוגדרת כ"ידועים בציבור". 

המשמעות של ידועים בציבור 

חלקים גדולים בציבור לא מייחסים הרבה משמעות לנישואין במובן המהותי. הרבה אנשים כיום מנהלים משק בית משותף ואף מגדלים ילד או ילדים משותפים בלי נישואין. החוק הישראלי והפסיקה של בתי המשפט היטיבו להטמיע את הגישה הזאת. כיום, אין כמעט הבדל בתוכן או בצורה, בין בני זוג נשואים לבין בני זוג שמנהלים את אותו סגנון חיים אך ללא מסמך רשום או ללא כתובה. לכן, כל מי שמבין או מבינה את חשיבות הסכם הממון עבור זוגות נשואים צריך לדעת מעתה והלאה. באותו האופן, ההסכם הזה חשוב ומונע אי בהירות וסכסוך עתידי, בכל מקרה של פרידה גם אם אין גט. 

המוקש של ידועים בציבור 

הסכם ממון לידועים בציבור מגדיר את הזכויות (בענייני רכוש וכסף) של כל אחד מבני הזוג. זה נכון לנשואים שבינינו אך גם לאנשים שחיים כידועים בציבור. ולמען האמת, דווקא בנושא הרחב של ידועים בציבור ישנו מוקש מסוים. מבחינה ציבורית, אדם עשוי לתפוס קשר זוגי חדש כ"חלש" או "לא ממש" ידועים בציבור. אך בהינתן מבחנים מסוימים, בית המשפט עשוי לקבוע כי התקיים קשר זוגי ממשי, לעניין חלוקה של רכוש במקרה של פרידה, פירוק הזוגיות. המסקנה היא שמי שמגיע לקשר זוגי ולא תמיד אפילו כאשר חיים תחת קורת גג אחת, מומלץ להתייעץ עם עורך דין. חתימה על הסכם לאחר ייעוץ משפטי מתאים עשויה לחסוך עוגמת נפש ומאבקים משפטיים וכלכליים בהמשך.

למידע נוסף בנושא הסכם ממון לפני ואחרי נישואים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איילת סיניבר: השקעות בבית השקעות – איך זה עובד?

בבואנו לבחור אלטרנטיבת השקעה , עומדות בפנינו אופציות שונות ומגוונות כיצד להשקיע את כספנו. אנו יכולים לבחור מסלול ריאלי להשקעה, לדוגמא, להשקיע בנכסים או בעסקים .  או לבחור בהשקעה במוצרים פיננסיים המושקעים בשוק ההון.

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים