פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

רובי פלפל הם סוג של נשק להגנה עצמית שניתן להשתמש בו כדי להגן על עצמו מפני תוקף. הם כלי נשק לא קטלניים שמשתמשים בתרסיס פלפל כדי להשבית את התוקף.

אקדח פלפל צובר פופולריות בארצות הברית כנשק להגנה עצמית. רובי פלפל קיימים למעלה מ-50 שנה והם פותחו לראשונה על ידי המשטרה בשנות ה-60.

היעילות של רובי פלפל אינה מוגבלת רק לבני אדם, הם יכולים לשמש גם על בעלי חיים כמו דובים, אריות הרים וזאבים.

מה זה בכלל גז פלפל?

גז פלפל הוא נשק כימי הגורם לגירוי חמור בעיניים ובמערכת הנשימה. הוא שימש לראשונה במלחמת העולם הראשונה כחומר לא קטלני, אך מאז הוא נאסר על ידי אמנת הנשק הכימי משנת 1993.

בנוסף לאיסור השימוש בנשק כימי באופן כללי, אמנת הנשק הכימי משנת 1993 אוסרת שימוש בגז פלפל, גז חרדל וכלורופיקרין.

גז פלפל כהגנה עצמית

גז פלפל הוא נשק להגנה עצמית המשמש רשויות אכיפת חוק, צבא ואזרחים. הוא נמצא בשימוש מאז תחילת המאה ה-19. החומר הפעיל בגז פלפל הוא oleoresin capsicum (OC). OC מגרה את העיניים ואת מערכת הנשימה של הקורבנות שלו.

כאשר ריסוס על העור או בשאיפה הוא גורם לכאב צריבה עז בעיניים ובאף, שיעול, חנק, קשיי נשימה, עיוורון זמני וחוסר התמצאות.

תרסיס פלפל יכול לשמש כאמצעי הרתעה יעיל נגד כלבים או בני אדם תוקפניים שתוקפים אותך או מישהו אחר. זה יכול לשמש גם כדי לפרק מאבק בין אנשים מבלי לגרום לפציעות חמורות לאף אחד מהצדדים המעורבים.

חשוב לזכור שגז פלפל הוא אינו משחק ולמרות שאפשר לרכוש אקדחי פלפל בכל חנות ציוד להגנה עצמית, מדובר בחומר רעיל, מאוד מסוכן והשימוש בו צריך להיות רק במקרי חירום כפי שציינו למעלה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים