פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

ביטוח חיים למשכנתא – כן לא וכמה זה יעלה לכם?

ביטוח חיים למשכנתא

משכנתא היא הלוואה גדולה מאוד שבדרך כלל עומדת על כמה מאות אלפי שקלים, יותר לכיוון המיליון שקלים למשפחה ממוצעת. בשל העובדה שמדובר בהלוואה גדולה ובפריסה לטווח ארוך (20-25 שנה בדרך כלל) הלווה (במקרה הזה הבנק) רוצה לצמצם את הסיכונים שלו במתן ההלוואה ובצדק. כדי לעשות זאת הוא דורש כנגד המשכנתא לעשות ביטוח הנקרא ביטוח משכנתא. ביטוח זה מורכז מביטוח מבנה וביטוח חיים. ביטוח המבנה מכסה את הבנק במקרה של פגיעה ברכוש וירידת הערך שלו ואילו ביטוח חיים למשכנתא מבטיח לבנק את כספיו בחזרה, גם במקרה של פטירה של אחד או יותר מבני הזוג שלוו את המשכנתא. 

איך עובד ביטוח חיים למשכנתא?

הרעיון של ביטוח חיים כחלק מביטוח המשכנתא נובע מהמחשבה כי בעת נטילת המשכנתא שני בני הזוג עובדים, מפרנסים ותורמים לכלכלה המשפחתית. ההכנסה גדולה יותר, הסיכון של הבנק לא לקבל את התשלום החודשי שלו קטן ולכן במקרה של פטירה של מי מבני הזוג חס וחלילה, ההכנסה תקטן משמעותית וככל הנראה בן הזוג השני יתקשה לעמוד בתשלומי המשכנתא והוצאות המחיה  עם הכנסתו היחידה. משום כך ביטוח חיים יכול להיות מופעל גם במקרה של אחד מבני הזוג הלווים והרשומים בביטוח החיים. ברגע שהביטוח מופעל הבנק יקבל את התשלומים החודשיים מחברת הביטוח ובן הזוג הנותר בחיים לא יצטרך לדאוג לתשלומי המשכנתא שנותרו ו/או שיפנו אותו מהדירה ולאן הוא ילך ומה יהיה עם הילדים וכו'.

כמה זה יעלה לכם?

על פי אתר https://idandigitali.co.il/ העלות של ביטוח חיים למשכנתא (לא של כל ביטוח המשכנתא אלא רק החלק של ביטוח החיים) מתחיל מכמה עשרות שקלים בחודש ויכול להגיע גם לכמה מאות שקלים בחודש. הסכום תלוי במידה רבה במצבו הבריאותי של הלווה, בגיל שלו ובעוד פרמטרים רבים אחרים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עזרה בהוצאת ויזת עבודה

תהליך הגשת בקשה לוויזת עבודה יכול להיות מסובך ואורך זמן. כדי לפשט את התהליך, חלק מהעסקים שוכרים עורכי דין הגירה שיעזרו להם בתהליך זה. עם

קרא עוד »

תיקון דלתות בבאר שבע

דלת היא רהיט שתוכנן במיוחד לפתיחה וסגירה. ישנם סוגים שונים של דלתות בהתאם למטרה שהן משמשות. לחלק מהדלתות יש ידיות, לאחרות יש מנעולים ולחלקן יש

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים