פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

קצת סדר – יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

מי מוגדר יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות הוא אדם אשר עבר קורס ייעוץ משכנתאות והוסמך ע"י המוסד בו למד. נכון להיום אין מוסד רשמי בו רשומים יועצי המשכנתאות.

יועץ משכנתאות הינו מקצוע חדש יחסית שנוצר לפני כ 10 שנים, ונוצר מהבלבול הגדול וחוסר האפשרות להבין את המשכנתאות וכך בעצם לדעת איזה משכנתא לבחור ומאיזה בנק לקחת את המשכנתא.

 

יועצי המשכנתאות יכולים להיות חלק מארגון גדול כמו בנק או חברה לייעוץ משכנתאות ויכולים להיות גם יועצי משכנתאות פרטיים (רבים מהיועצים הפרטיים עבדו לפני כן כשכירים במוסדות פיננסים ויצאו לדרך עצמאית לאחר שצברו ניסיון).

האם יועצי המשכנתאות יכולים לעזור באמת?

ברוב המקרים בהחלט כן. עדיף כמובן להיעזר קודם כל ביועץ משכנתאות אובייקטיבי, לא כזה ששייך למקום בו מוכרים לנו את המשכנתא. כלומר יועץ משכנתאות פרטי. ככה נוכל להבין מה אפשרויות שיש לנו, עד כמה אפשר להתמקח ובכלל להבין את המשמעות של המונחים הטכנים. אז אם אין לכם חשק לעשות מחקר יסודי על נושא המשכנתא, יועץ משכנתאות בהחלט יכול לעזור ולחסוך לכם כמה שקלים טובים.

טיפים לבחירת יועץ משכנתא

מה הרקע של אותו יועץ משכנתאות?

היכן הוא עבר את ההכשרה שלו? מה הניסיון שצבר הן כשכיר? (ואיפה? מוסד פיננסי?), מה הניסיון שצבר כעצמאי? האם יועץ המשכנתא יודע להנגיש לכם את המידע בצורה פשוט? האם הוא מתעניין בכם באמת ומנסה להבין את הצרכים שלכם? איזה המלצות יועץ המשכנתא יודע לספק?

מענה לשאלות שלמעלה יעזרו לכם להבין מה נחשב ייעוץ משכנתאות מומלץ

כמה כסף יועץ משכנתאות יכול לחסוך?

 

  • השאלה המעניינת ביותר! קודם כל אנחנו מתים לדעת כמה כסף עוד אפשר לחסוך מהמשכנתא שגם ככה היא ענקית, כמה כסף יועץ המשכנתא יכול לחסוך לנו ולהוריד לנו את המשקולת הגדולה או לפחות אולי להפוך אותה למשקולת בינונית, וזה יעזור לנו גם להחליט האם באמת שווה לשכור את שירותיו של יועץ המשכנתאות? אז הממוצע שיועץ משכנתאות יכול לחסוך לכם (או לפחות יטען) נע בין 70,000 ש"ח ל 150,000 ש"ח. סכום מכובד לכל הדעות שבהחלט מכסה את השכר טירחה ומשאיר אותנו עם החזר השקעה יפה בכיס.

 

  • כמובן תלוי במקרה הפרטי של כל מבקש משכנתא. במקרים מסויימים של מסורבי משכנתא עצם אישור המשכנתא הוא הבונוס העיקרי וקבל תצורה לשכר הטירחה ששולם ליועץ המשכנתא.

 

  • יועץ משכנתא כמובן חוסך לנו גם בירוקרטיה, ריצות והשקעה בזמן לימוד של כל נושא המשכנתא (שכאמור בשביל בשביל להבין אותו ולהתמקצע בו בדרך כלל עוברים קורס יועצי משכנתאות וצוברים ניסיון של כמה שנים וכמה משכנתאות).

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה מרוויחים בהייטק

כמה מרוויחים בהייטק?

בעבר, הורים רוצים שהילדים שלהם ילמדו ויהיו רופאים. היום הם רוצים שילמדו ויהיו בהייטק. לא פלא, הרי שם הכסף הגדול נמצא. אז כמה מרוויחים בהיי

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים