פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

כל מה שרציתם לדעת על כספים אבודים

כספים אבודים

אכן זו לא טעות. המונח "כספים אבודים" קיים וכמעט לכל אחד יש כסף אבוד היכן שהוא והוא אינו מודע לקיומו כלל. זה נכון שרובנו מודעים באופן שוטף על כל ההכנסות והכספים שמתנהלים בחשבוננו, הרי לשם כך אנו עובדים כל כך קשה.

היום בעידן הטכנולוגי המתפתח קל מאוד לעקוב אחר המצב הפיננסי בבנק, בעובר ושב של החשבון, בחסכונות שפתחנו, בהלוואות שנפרעו ועוד. בזכות המידע הזה אנו לא יכולים להיות מופתעים לקראת סוף החודש כאשר ההוצאות שלנו נפרעות מול הבנק. אז איך זה הגיוני שיש כספים אבודים שהם שלנו ולא ידענו מזה?

סיבות להצטברות כספים אבודים

ישנן מספר סיבות להצטברות והופעת כספים אבודים שמגיעים לנו ממקורות שונים ומגוונים, אלו חלק מהן:

  • חשבונות בנק ישנים – כולנו זוכרים את היום הראשון בו הגענו לראשונה לבנק כדי לפתוח חשבון בפעם הראשונה בחיינו. זה רגע מרגש שבו הרגשנו גאווה גדולה בעצמנו שהנה אנו כבר גדולים, בעלי הכנסה עצמאית ויכולים להתכלכל לבד. מאותו יום ועד היום עברנו בין בנקים שונים במהלך חיינו, ונאלצנו לפתוח חשבונות בנק נוספים. יש לכך סיבות מגוונות – בגלל שינוי מקום מגורים או הצעות אטרקטיביות לריביות אפסיות ועוד. לא כולנו זוכרים אילו חשבונות פתחנו והיכן, ולכן יכול להיות שבאחד החשבונות האלו ישנו סכום כסף ששכחנו מקיומו והוא בעצם שייך לנו.
  • חיסכון פנסיוני נשכח – החוק קובע שכל חברה או עסק מחויבת לפתוח עבור העובדים שלה קרן פנסיה לצורך חיסכון לעתיד. מכיוון שאדם אינו נשאר באותה עבודה במשך כל חייו, יכולות להיפתח עבורו מספר קרנות פנסיה בהתאם לחברות בהן עבד. כך יוצא מצב שבו העובד אינו מודע לכל כספי הפנסיה שנצברו לזכותו וכך מצטברים להם כספי פנסיה אבודים ששייכים לאותו העובד.

חשוב לדעת

מצאתם כספים אבודים ששייכים לכם? מזל טוב! אתם מרגישים כאילו זכיתם עכשיו בלוטו. אך טרם תמשכו את הכספים למטרה כזו או אחרת, זכרו לבדוק ביסודיות במה המשיכה הזו כרוכה. במידה ועמלת המשיכה גבוהה, שקלו בכובד ראש האם כדאי לכם למשוך כרגע את הכספים או להשאיר אותם במקומם אך לעקוב אחריהם.

היכנסו ל- https://www.moneyv.co.il לפרטים נוספים על כספים אבודים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים