פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

1998119-min

היום ניתן לשמוע לא פעם על אנשים אשר מתעניינים בתחום של תביעת דיבה, היות והם נפגעו כתוצאה מפוסטים משמיצים ברשתות החברתיות, או לחילופין, מהפצה של מידע שגוי ומוטעה בכל דרך אחרת. חשוב להבין כי עידן האינטרנט מביא עמו לא מעט יתרונות, אך מצד שני, הוא חושף כל אדם וכל עסק למגוון עצום של דעות, ביקורות והשמצות. חשוב להבין כי ישנו גבול דק בין החופש של כל אדם להביע את דעתו על מוצר או שירות מסוים, לבין היכולת של כל אדם לשמור על השם הטוב והמוניטין שלו. בסופו של יום, השם הטוב שלנו מהווה את אחד הנכסים החשובים ביותר עבורנו, ולכן פגיעה בו מתפרשת כעניין רציני ביותר. הדבר נכון פי כמה וכמה, כאשר מדובר על פגיעה במוניטין של העסק או ביכולת הפרנסה של אדם מסוים.

 

כל מה שחשוב לדעת אודות תביעת דיבה

קודם כל, חשוב לדעת כי על פי חוק איסור לשון הרע, הוצאת דיבה מהווה הפרה של הזכות החוקתית של כל אדם לשמור על כבודו ועל שמו הטוב. מדובר על עוולה נזיקית, העלולה לעלות לפוגע בסכומי כסף לא מבוטלים. חשוב להדגיש כי הוצאת דיבה יכולה להתבצע במגוון רחב של דרכים שונות, החל מכתבה, מאמר או פוסט ברשתות החברתיות, אשר מכיל התבטאות שאינה אמת. כתוצאה מפוטנציאל הפגיעה בפרסום מסוג זה, הצד הנפגע יכול לתבוע את מפרסם ההתבטאות בתביעת דיבה. בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה מתמדת בכמות תביעות הדיבה, היות והאינטרנט בשילוב עם הרשתות החברתיות השונות, פותח פתח ללא מעט התבטאויות, אשר עלולות לחשוף את הכותב לתביעת דיבה.

לסיכום, כל מי שמעוניין לתבוע אדם אחר על הוצאת דיבה, חייב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן שמתמחה בתחום.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לקיחת משכנתא לנכס מסחרי

מרבית הדיווחים בתקשורת וגם הכללים החדשים של בנק ישראל נוגעים למשכנתאות הפופולריות שנועדו לקניית נכס או בית למגורים. זו הסיבה שמשכנתא כזאת נקראת הלוואה למטרת

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים