פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

האם תקבלו פיצוי במקרים של תביעת הסכמה מדעת?

תביעת הסכמה מדעת

האם אתם סומכים על הצוותים הרפואיים אליהם אתם ניגשים בנקודות שונות בחיים, שיתנו לכם את המענה הטוב ביותר ושידעו להתאים לכם תמיד את הטיפול הנכון שייטיב עמכם? ובכן, אם תשאלו כל אדם באופן אקראי, התשובה תהיה כמעט תמיד חיובית שכן אנו נוטים לסמוך על הרופאים והצוותים הרפואיים כשזה נוגע לבריאות שלנו. עם זאת, המציאות מראה כי לפעמים דברים משתבשים כמו במקרים של רשלנות רפואית נניח, אם במקרים בהן לא ניתנת הסכמה להליך מדעת. בואו ננסה להבין בדיוק מה זה אומר והאם אנו זכאים לפיצויים במקרים כאלה.

מה זה בכלל הסכמה מדעת?

אז רגע לפני שנגיע ללב העניינים, חשוב להבין מה אומר מושג הסכמה מדעת. נניח שאתם ניגשים לניתוח הסרת משקפיים, הליך נפוץ שלרוב לא מסתיים באופן בלתי צפוי ושמסייע במידה רבה למטופל. אתם כמובן מצפים שהכל יעבור חלק, אבל אתם חייבים לדעת כי יש סיכונים (מזעריים אומנם) לפגיעה בראייה, לגידולים מוחיים ואפילו לעיוורון חלילה. ואיך אתם אמורים לדעת את זה? זוהי חובתו הבלעדית ותפקידו של הרופא לעדכן אתכם בכל הסיכונים הכרוכים בהליך ועליכם לחתום אפילו על טופס שאומר שהסיכונים הוסברו לכם ושאתם ניגשים לתהליך מתוך הסכמה מדעת. אם מנתחים או מטפלים בכם מבלי לפרט על הסיכונים, הרי שאין הסכמה מצדכם להליך (לפחות לסיכונים הכרוכים בו) וזוהי עבירה חמורה.

האם מגיעים פיצויים במקרה הזה?

ובכן, תקדימים משפטיים מראים שאכן יש מקום לפיצויים מצד הגורם המטפל במקרה ובו לא ניתנה הסכמה מדעת. חשוב להבין כי לרוב לא נקבעת במצב הזה הגדרה של רשלנות רפואית במידה והסיכונים מוכרים וההליך נעשה לפי הפרוטוקול פרט לעניין ההסכמה, אבל עדיין מדובר על פיצויים שיכולים להגיע לסכומים נכבדים.

מה לעשות במצב הזה?

ההמלצה החד משמעית שלנו היא לפנות קודם כל לעורך דין מנוסה המתמחה ברשלנות רפואית ולהתייעץ. הוא כבר ידע לומר אם אכן יש עילה לתביעה של רשלנות רפואית או של אי הסכמה מדעת. שיהיה בהצלחה, מאחלים לך שהצדק יעשה ושתקבלו את שמגיע לכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים