פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

משכנתא לדירה ראשונה – המדריך המלא

משכנתא לדירה ראשונה - המדריך המלא

רכישת דירה בישראל כמעט תמיד מלווה עם משכנתא. לפני שאתם לוקחים משכנתא לדירה ראשונה, קבלו מדריך שיעשה לכם סדר. 

מהו אחוז המימון ולמה זה חשוב 

משיקולי זהירות וכן בהתאם להנחיות בנק ישראל, הבנקים בארץ לא נוהגים להעניק מימון מלא לדירה ראשונה. כלומר, תוכלו לקבל משכנתא על בסיס חישוב של אחוז המימון. לדוגמא, אם בנק יהיה מוכן להעניק לכם 60 אחוז מימון עבור דירה של מיליון ₪, זאת אומרת שתקבלו משכנתא על סך 600,000 ₪. את יתרת העלות תצטרכו לגייס בהון עצמי למשכנתא

מהם ביטחונות למשכנתא 

הביטחונות הן ערבויות לכך שכל לווה יעמוד באופן סדיר בתשלומי המשכנתא. בכל משכנתא לדירה ראשונה דורש הבנק בטחונות, בראש ובראשונה רישום משכנתא ראשונה. בנוסף, אפשרי רישום של משכון, החתמת ערבים ועוד. 

מדוע חייבים לבטח משכנתא 

הבנקים מחייבים לערוך ביטוח משכנתא, כחלק מהביטחונות להלוואה. ליתר דיוק, מדובר בערבות לכך שבמקרה קיצון, למשל אם הדירה נשרפת חלילה, תשלומי הביטוח יוכלו להבטיח את ערך הנכס (שכן הנכס, הדירה, הוא הבטוחה העיקרית של המשכנתא). 

מהו תמהיל של משכנתא

תמהיל של משכנתא לדירה ראשונה זה צירוף של כמה מסלולי משכנתא, שמהווים ביחד את המשכנתא שלכם. כל הלוואה משנית יכולה להינתן בתנאים נפרדים (אחוז ריבית, מועד פירעון, הצמדה ועוד). 

פריים לעומת ריבית קבועה 

מסלול פריים ומסלול ריבית קבועה הם שני מסלולים מקובלים. ריבית פריים זו ריבית לא צמודה למדד, שמשתנה על בסיס שינויי ריבית שמוכרזים על ידי בנק ישראל (ריבית בנק ישראל גוררת שינוי בפריים). ריבית קבועה, לעומת זאת, לרוב גבוהה יותר מריבית הפריים אך היא מובטחת לכל אורך חיי המשכנתא. משכנתא קבועה יכולה, אך לא חייבת, להיות צמודה למדד. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מסחר רובוטי

השימוש ברובוטים במגזר הפיננסי גדל במהירות במהלך השנים האחרונות. הסיבה העיקרית לכך היא, עליית הבינה המלאכותית והרובוטים בכלל. מסחר רובוטי הוא סוג חדש של מסחר

קרא עוד »

סדנאות משחק לנוער

החשיבות של סדנאות משחק לנוער אינה ידועה כפי שהיא צריכה להיות, אך עם עליית הפלטפורמות הדיגיטליות, למידה מקוונת הפכה לטרנד מרכזי. הדור הנוכחי מודע ומתעניין

קרא עוד »

ניקוי חלונות בגובה

ניקוי חלונות בגובה הוא מיומנות שלא נלמדת לעיתים קרובות. זה דורש הרבה תרגול והבנה של סוגי חלונות שונים כדי להיות מסוגל לבצע את המשימה בהצלחה.

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים