ייעוץ פיננסי – כך תבחרו נכון

על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם יכול להציג את עצמו כיועץ פיננסי, אך למעשה, לא כל אחד יכול וראוי לעבוד כיועץ פיננסי. כדי לעסוק בתחום הייעוץ הפיננסי על אדם להיות בעל ניסיון מוכח בתחום ובעל הכשרה הולמת. אם כך, מהם הפרמטרים על פיהם מומלץ לבחור יועץ פיננסי? מאמר זה ינסה לשפוך אור על הנושא ולעזור לבחור את הייעוץ הפיננסי הנכון עבורך ו/או עבור העסק שלך.

כמה מילים על ייעוץ פיננסי

אדם העוסק בשירותי ייעוץ פיננסי מעניק שירותים למשפחות, ליחידים, לעצמאיים, לחברות ותאגידים ועוד, זאת במטרה לשפר ולטייב את האופן בו הם מתנהלים כלכלית. ייעוץ פיננסי הוא שירות שמעניק ליווי, הדרכה וייעוץ שיאפשרו למקבל השירות לנהל בצורה מיטבית את חשבונותיו ולקבל החלטות כלכליות נבונות.

לאיזו הכשרה יש לצפות מאדם שעוסק בייעוץ פיננסי?

כאמור, במדינת ישראל העוסקים בייעוץ פיננסי אינם כפופים לרגולציה כך שכל אדם יכול לקרוא לעצמו יועץ. בשוק פרוץ כזה, בו כל אחד הוא "יועץ" לשלל נושאים רגישים, יש לוודא כי מדובר בבעל מקצוע שהוכשר לכך במוסד אקדמי מוכר, בתחום כלכלי כמו מנהל עסקים או ראיית חשבון. מי שעבר הכשרה משמעותית בתחומים אלו קיבל מן הסתם הכשרה גם בתחום המשפטי, בתחום הליווי הכלכלי ובהיבט המיסוי. בנוסף, אם היועץ עבר קורס ייעוץ עסקי/אישי במוסד מוכר – גם זאת הכשרה ראויה. כאן חשוב להדגיש כי הכשרה אקדמית היא חשובה אך לא מספיקה. יש לוודא כי האדם שמציע לכם ייעוץ פיננסי הוא בעל ניסיון מוכח במתן ייעוץ בתחומי הכלכלה והפיננסים ובפרט בתחום בו אתם זקוקים לעזרה. אם בדקתם וגיליתם שהיועץ שלכם עבד בעבר כמנהל בתחום הכלכלה, כיועץ בחברה, כרואה חשבון ועוד – אלו סימנים טובים לכך שמדובר שנותן שירות אמין. 

מה ההבדל בין ייעוץ פיננסי לקואוצ'ר עסקי?

קואוצ'ר הוא מאמן עסקי ובדרך כלל אין לו הכשרה בתחומי הכלכלה. הליווי שלו יתמקד בדרך כלל בתחום הרגשי, ביצירת מוטיבציה להצלחה, בעזרה בניסוח מטרות כלכליות ועוד. עבודה עם מאמן עסקי היא החלטה לגיטימית אך חשוב להבדיל בין אימון עסקי לייעוץ פיננסי. כשמדובר בעיסוק בכסף שלכם, כדאי לעבוד רק עם אדם שמבין בתחום ויש לו ניסיון בתחום.

לסיכום: ישנם סוגים רבים של ייעוץ פיננסי שמיועדים לצרכים שונים. יועץ פיננסי יכול להיות חד פעמי, במשך תקופה קצרה או באופן קבוע. הכל תלוי בצרכים של הלקוח. אם ברצונך לעשות סדר בתחום הכלכלי בחייך, ייעוץ פיננסי זו הדרך הנכונה להתחיל ולקבל כלים נכונים לניהול משק הבית או העסק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מפיץ ריח אוטומטי – כך תגרום לאנשים לזהות את העסק שלך
מיתוג באמצעות חוש הריח, נכנס לקטגוריה המכובדת של תחום ה"סנס ברנדינג" - מיתוג שמשתמש בחמשת החושים, כדי...
קרא עוד »
ספט 28, 2021
תובנות מפתח בפיתוח אפליקציות לאנדרואיד ואייפון
בתחום של פיתוח אפליקציות לנייד עם שטיבל קום, האיזון הנכון בין חדשנות וידידותיות למשתמש הוא המפתח. עם...
קרא עוד »
ינו 09, 2024
השכרת מדפסות למשרד – מדוע זה מועיל?
מענה של השכרת מדפסות למשרד יכול להיות בעל ערך רב וזאת אם תהיו מעוניינים לאפשר למשרד שלכם להתנהל בצורה...
קרא עוד »
דצמ 21, 2021