פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

משכנתא במימון ישיר – כל מה שצריך לדעת

משכנתא במימון ישיר נדרשת לצורך רכישת נכס, לרוב דירת מגורים אבל לא רק. היא מוצעת על ידי בנקים וגופים פיננסיים נוספים. קיים הבדל בין זאת המוצעת לדירה ואחרת לטובת עסק. כדאי ללמוד את הנושא על מנת לנצל היטב את ההלוואה הניתנת. להלן מספר דברים שכדאי לדעת אותם.

  1. עבור משכנתא לדירה קיימים חוקים המוכתבים על ידי משרד הבינוי והשיכון. הוא קבע תקנות וחוקים לנטילת משכנתא בעת רכישת דירה ראשונה או שנייה לגבי הסכום המירבי המאושר. הן מחייבות גם את הבנקים. 
  2. משכנתא לעסק לטובת השקעות, פיתוח וכדומה שונה בתנאיה.
  3. לכל משכנתא יש תנאים וריביות שונים. ככל שהיא נלקחת לשנים ארוכות, כן, הריבית עליה תהיה  גבוהה יותר. 
  4. יש לקחת אותה על פי שיקולים מגוונים. אחד מהם הינו יכולת ההחזר החודשית בהתאמה להכנסה הפרטית או של העסק. לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים ולהגיע למצב של פיגור בתשלומים המזמינים קנסות, ריבות גבוהות וחיובים אחרים. שיקול אחר הינו גמישות המשכנתא, וככל שניתן למחזרה ולחסלה ללא עמלות היא תועדף.
  5. משכנתא לכל מטרה מוצעת על ידי בנקים שלכל אחד יש מספר מסלולים.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על משכנתא חוץ בנקאית >>>

תהליך הנטילה

יועץ מומחה מכיר את כל האופציות הקיימות ויכול לסייע לכל לקוח. הרצון המשותף הינו להעמיד את המשכנתא הטובה ביותר מבחינת כל התנאים. יש להגיש בקשה לבנק ולצרף אליה מסמכים נלווים. בין היתר, שומת נכס המוצע כערבות, דו"חות המעידים על רמת ההכנסה החודשית, דפי עו"ש של הבנק של הלווה מהתקופה האחרונה ועוד. לאחר הבדיקה ואישור הנתונים ייחתם ההסכם. תנאי נוסף להעברת הכסף מהמלווה הינו העברת פוליסת ביטוח חיים מתאימה ובגובה ההלוואה.  מומלץ לקבל ייעוץ ממומחים לנושא.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים