פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מה ההבדל בין ויזת שנגן לויזת ETIAS?

יבשת אירופה, היא יעד התיירות הגדול בעולם. בעת נסיעה לאירופה, אזרחים שאינם גרים באיחוד האירופי, צריכים להגיש בקשה לפטור ויזה של ETIAS לאיחוד האירופי או ויזת שנגן. אז איך עושים את זה בצורה נכונה?

מה ההבדל בין ויזת שנגן לויזת ETIAS? 

הזכאים לפטור ויזה של ETIAS לאיחוד האירופי אינם נדרשים להגיש בקשה לאשרת שנגן. עם זאת, מי שאינם זכאים לפטור ויזה של ETIAS האיחוד האירופי או אישור נסיעה, נדרשים להגיש בקשה לאשרת שנגן בשגרירות או בקונסוליה.

אישור הנסיעה של ETIAS לאירופה מכוון לאזרחי המדינות שיכולים להיכנס לאזור האיחוד האירופי ללא ויזה. נכון לעכשיו, ישנן 60 מדינות מחוץ לאיחוד האירופי שאזרחיהן יכולים להיכנס לאזור שנגן של האיחוד האירופי ללא צורך בויזה.

אישור נסיעה של ETIAS 

מערכת המידע וההרשאות של האיחוד האירופי (ETIAS) תחול רק על אזרחים של מדינות שאינן זקוקות לויזה כדי לגשת לאזור שנגן. ויזת ETIAS נחשבת לדרך לחזק את הביטחון באיחוד האירופי, כמו המקבילה שלה ה- ESTA עבור ארצות הברית. (תוכלו לבדוק האם אתם זקוקים לויזה באתר הקונסוליה)

אשרת שנגן 

אזור שנגן מורכב מ- 26 מדינות אירופיות שביטלו את הדרכונים ואת כל סוגי ביקורת הגבולות האחרים בגבולותיהן ההדדיים כדי לאפשר תנועה חופשית של אנשים וסחורות. מתוך 26 המדינות המחויבות בהסכם שנגן, 22 הן חלק מהאיחוד האירופי, ו- 4 האחרות הן חלק מה- EFTA. 

למטרות נסיעות בינלאומיות, זה כאילו מדובר רק במדינה אחת. אזרחי המדינות החברות באזור שנגן, יכולים לעבור, לחיות, לעבוד, לפרוש בכל אחת ממדינות שנגן ללא צורך בויזה. עם זאת, אזרחים שאינם באיחוד האירופי ממדינות זכאיות חייבים להגיש בקשה לאשרת שנגן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים