פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

איך לבצע סקרי לקוחות – מה הדרך הנכונה?

סקרי לקוחות

על מנת לדעת אם הלקוחות שלנו מרוצים מהשירות שאנחנו מספקים, המוצרים שאנחנו בוחרים ובכלל מההתנהלות שלנו בתור בית עסק מולם, עלינו לעשות סקרים שיאפשרו לנו לקבל תמונת מצב אמיתית.

בעזרת סקרי לקוחות, כל בית עסק יכול לדעת עד כמה הלקוחות מרוצים מהמוצרים או השירותים שהוא מספק, ומעבר לכך, הוא יכול לדעת מה בדיוק נדרש לתקן. על אילו דברים אליו לעבוד. לשם כך, יש לדעת כיצד לבצע סקרי לקוחות.

ישנן מספר נקודות שצריך להבין על סקרי לקוחות באופן כללי, לפני שמחליטים איך לעשות אותם בפועל. שני הדברים העיקריים הם, ראשית, מה שחשוב זה אופן איסוף הנתונים. כלומר אלו שאלות נשאלות בסקר ועל בסיס מה. שנית, חשוב מאוד לבחון מה המדגם. על מנת שהסקר יהיה מייצג ואמיתי, צריך לקחת כמות גדולה של נשאלים וחשוב שהם יהיו מייצגים, בין אם זה מבחינת מין, דת, לאום, גיל, מצב כלכלי, השכלה ועוד. ככל שהסקר יהיה יותר מייצג, כך גדל הסיכוי להגיע לתוצאה מהימנה.

איך מבצעים את הסקר?

ראשית יש לבחון טווח זמן בו אנחנו מבצעים את הסקר בעזרת חברת סקרים. נהוג לעשות אותו בטווח זמן קצר, זאת על מנת שנוכל לנתח את התוצאות בהקדם ולקבל נתונים שיוכלו לשרת אותנו.

שנית, יש להחליט כמה אנשים אנחנו רוצים לשאול וכן כיצד נעשה זאת. בין אם זה באינטרנט, טלפון, פנים אל פנים או בדרכים אחרות.

שלישית, יש לבחון אילו שאלות אנחנו רוצים לשאול וכיצד. אלה יכולות להיות שאלות פתוחות או סגורות (אמריקאיות), אנחנו יכולים לבחור שאלות על מוצרים, שירותים, מבצעים, הנחות, ועוד. חשוב שיהיה מגוון רחב של שאלות בנושאים שונים, כך בניתוח נוכל למצוא תוצאות איכותיות יותר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים