מנטור עסקי – אשכרה עובד או שרלטנות?

מנטור עסקי

יש נותני שירות שלפעמים נראה לנו שהם שרלטנים ולא ממש נותנים תמורה. למעשה יש כל כך הרבה נותני שירות ואנשי מקצוע שלא הכרנו את שמותיהם בעבר הלא רחוק. מה שמעורר לעיתים תמיהות באשר לתועלת שהם יכולים להביא לנו.

האם זה עוד או שזו שרלטנות? אחד התפקידים שמעוררים לעיתים תמיהה הוא מנטור עסקי! מה זה בכלל, איך זה יכול להועיל לנו, והאם זה בכלל עוד בשטח ומוכיח את עצמו?

על תפקידו של מנטור עסקי

מנטור עסקי תפקידו להנחות את בעל העסק או את היזם בדרכו, על מנת לעזור לו להציב לעצמו יעדים מוגדרים ולכבוש אותם בהצלחה. מנטור עסקי טוב מסייע בתכנון ובבניית תוכניות עסקיות, באיתור נקודת חולשה, בהשוואות למתחרים, בהתאמה לצרכים ובהיכרות מעמיקה יותר עם קהל היעד. מנטור עסקי טוב מסוגל לשפר דרמטית את הפעילות של העסק ולהעצים את בעל העסק אופן משמעותי כל כך.

מה שיעזור לו להכיר בערך שהוא יכול לספק ללקוחות וכתוצאה מכך להעלות מחירים, למכור בביטחון ולבנות מותג חזק ועוצמתי.

אי אפשר לומר שהשירות שמספק מנטור עסקי הוא דבר זול. מדובר בהוצאה של ממש אשר צריכה להיות מתוכננת היטב. לכל אורך התקופה צריכים לעמוד בתשלומים בגין הליווי. אך המציאות מוכיחה שבמרבית המקרים ניתן להשיג תוצאות נהדרות. מה שאומר שאמנם משלמים כסף עבור הליווי, אבל התוצאה היא רווחים גבוהים משמעותית ממה שהעסק הרוויח לפני הליווי. מה שאומר שמדובר בהשקעה טובה שבמרבית המקרים מחזירה את עצמה בגדול מהר יחסית. כמובן שכדי להצליח חשוב לבחור מנטור עסקי יעיל ומוכח כדוגמת מנו בן הרוש, שמסוגל להצעיד אתכם קדימה. מקצועיות וניסיון הם נושאים בעלי חשיבות, אך גם החיבור והיכולת לעבוד ביחד הם ערכים שצריך להתייחס אליהם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תפאורה לכנסים – יכולה להפוך אותם למיוחדים
באמצעות שילוב נכון וחכם של תפאורה לכנסים תוכלו לראות כי יהיה ניתן להפוך אותם לכאלה שיהיו הרבה יותר...
קרא עוד »
נוב 26, 2021
חדרי חזרות
חדרי חזרות הם מקומות שבהם מתאמנות להקות, מקהלות, תזמורות וקבוצות אחרות. חדרים אלה נועדו לעזור...
קרא עוד »
נוב 06, 2022
קניית פגישות פיננסים – מה זה ולשם מה זה טוב
בתור בעלי מקצוע, בכל תחום, המטרה הגדולה שלנו היא שיפנו אלינו כמה שיותר אנשים, כמה שיותר לקוחות בשביל...
קרא עוד »
יונ 23, 2020