מנטור עסקי – אשכרה עובד או שרלטנות?

מנטור עסקי

יש נותני שירות שלפעמים נראה לנו שהם שרלטנים ולא ממש נותנים תמורה. למעשה יש כל כך הרבה נותני שירות ואנשי מקצוע שלא הכרנו את שמותיהם בעבר הלא רחוק. מה שמעורר לעיתים תמיהות באשר לתועלת שהם יכולים להביא לנו.

האם זה עוד או שזו שרלטנות? אחד התפקידים שמעוררים לעיתים תמיהה הוא מנטור עסקי! מה זה בכלל, איך זה יכול להועיל לנו, והאם זה בכלל עוד בשטח ומוכיח את עצמו?

על תפקידו של מנטור עסקי

מנטור עסקי תפקידו להנחות את בעל העסק או את היזם בדרכו, על מנת לעזור לו להציב לעצמו יעדים מוגדרים ולכבוש אותם בהצלחה. מנטור עסקי טוב מסייע בתכנון ובבניית תוכניות עסקיות, באיתור נקודת חולשה, בהשוואות למתחרים, בהתאמה לצרכים ובהיכרות מעמיקה יותר עם קהל היעד. מנטור עסקי טוב מסוגל לשפר דרמטית את הפעילות של העסק ולהעצים את בעל העסק אופן משמעותי כל כך.

מה שיעזור לו להכיר בערך שהוא יכול לספק ללקוחות וכתוצאה מכך להעלות מחירים, למכור בביטחון ולבנות מותג חזק ועוצמתי.

אי אפשר לומר שהשירות שמספק מנטור עסקי הוא דבר זול. מדובר בהוצאה של ממש אשר צריכה להיות מתוכננת היטב. לכל אורך התקופה צריכים לעמוד בתשלומים בגין הליווי. אך המציאות מוכיחה שבמרבית המקרים ניתן להשיג תוצאות נהדרות. מה שאומר שאמנם משלמים כסף עבור הליווי, אבל התוצאה היא רווחים גבוהים משמעותית ממה שהעסק הרוויח לפני הליווי. מה שאומר שמדובר בהשקעה טובה שבמרבית המקרים מחזירה את עצמה בגדול מהר יחסית. כמובן שכדי להצליח חשוב לבחור מנטור עסקי יעיל ומוכח כדוגמת מנו בן הרוש, שמסוגל להצעיד אתכם קדימה. מקצועיות וניסיון הם נושאים בעלי חשיבות, אך גם החיבור והיכולת לעבוד ביחד הם ערכים שצריך להתייחס אליהם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחשבון אחוזי נכות
רוצים לגלות קבע אחוזי נכות צפויים לקבוע לכם בוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי? תפסיקו להתעסק...
קרא עוד »
יול 04, 2021
האם מותר לכלב לאכול אוכל חתולים?
כל אחד שמחזיק בביתו כלב כחיית מחמד יודע כי הוא לא תמיד "ממושמע" ולעיתים אינו מקפיד על ההרגלים שהרגילו...
קרא עוד »
מרץ 01, 2020
קונה אוטובוסים לפירוק – חשוב לעשות את זה במקום הנכון
התחום של קונה אוטובוסים לפירוק היא תעשייה צומחת ברחבי העולם. רוכשי האוטובוסים לפירוק נעים מאנשים...
קרא עוד »
אפר 04, 2023