פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

ד"ר קובי שגיא בהסבר מפורט האם הימנעות משתייה לפני השינה תמנע הרטבת לילה?

ד

ילד אמור לשלוט על צרכיו גם ביום וגם בלילה ולדעת כיצד לפעול כאשר השלפוחית מלאה. הימנעות משתייה טרם השינה לא תפתור את הבעיה כלל.

מניעת שתייה לפני השינה 

הורים רבים חושבים באופן שגוי, שאם הם יפחיתו את כמות הנוזלים שהילדים שותים טרם ההליכה לישון, הם לא ישתינו במיטה באמצע הלילה מסביר ד"ר טל שגיא. ההנחה הזו היא שגויה כיוון שבדרך זו הגוף לומד להתנהל עם כמות קטנה של נוזלים בשלפוחית ולמעשה לא לומד כיצד להתאפק באמצעות השרירים הטבעתיים. או לחלופין, הילד לא לומד לחוש את תחושת השלפוחית המלאה בלילה וכך הוא לא קם לשירותים.

הימנעות משתיה יוצרת מצב שאינו אמיתי בחיי היום יום ולכן לא מדובר כאן בלמידה אלא בביצוע מעשים מלאכותיים, אשר אינם פותרים את הבעיה הקיימת ולכן אינם מומלצים. 

אחריות על הגעה לשירותים גם בשעות הלילה 

האחריות על הטלת שתן בשירותים גם בשעות הלילה מוטלת על כתפיו של הילד בלבד מוסיף ד"ר קובי שגיא. אם הילד הולך לישון סביב 8 בערב ולקראת חצות הוריו לוקחים אותו באמצע השינה לשירותים כדי שיטיל את מימיו ולא ישתין במיטה לאחר מכן, זהו מצב שבו ההורים לוקחים על עצמם את האחריות לעניין ההרטבה הלילית. הם לא מקנים לילד את הלמידה הנחוצה כדי שישלוט על צרכיו לאורך השנה ובמיוחד בימי החורף הקרים, אשר בהם קיים קושי נוסף עקב הקור אשר חודר לעצמות. 

למידה של הליך ההתאפקות 

הדרך הנכונה היא למידה של אופן ההתאפקות על ידי השימוש בשרירים הטבעתיים. על הילד לתרגל זאת כמה פעמים ביום לאורך כמה חודשים ולאט לאט זו תהיה פעולה רוטינית שהוא יבצע גם בלילה מסכם ד"ר טל שגיא.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים