פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

אם התמזל מזלכם להיות מאותם משוגעים שהשקיעו בביטקוין בתחילת דרכו, כיום אתם נהנים מרווחי ענק. בעבור אלו שאינם יודעים עדיין מה זה ביטקוין נסביר שזהו מטבע דיגיטלי שפותח בשנת 2008 ואינו נשלט על ידי מדינה כלשהי או מנוהל באמצעות בנק. סחר במטבעות דיגיטליים הפך בשנים האחרונות לטרנד של ממש. עסקאות רכישה ומכירה מתבצעות אונליין ללא פיקוח של גוף פיננסי. בעבור משקיעים ויזמים ביטקוין הוא במקום מסוים בחירה בחופש פעולה אמתי. 

האם ביטקוין אכן שווה כל כך הרבה כסף?

אין ספק שהשקעה במטבע דיגיטלי כרוכה בסיכון גדול יותר בהשוואה להשקעה בניירות ערך או מטבע חוץ. אך בהתאם, פוטנציאל הרווח גדול הרבה יותר. המחירים בהם נסחרים המטבעות הדיגיטליים עלו בשנים האחרונות באופן משמעותי. קשה להתווכח עם ההצלחה של הביטקוין ושאר המטבעות הדיגיטליים שפותחו בעקבותיו. קיימות היום לא מעט חברות שמאפשרות ביצוע תשלום בביטקוין כך שמדובר במטבע בעל ערך לכל דבר. משקיעים מכל רחבי העולם ממהרים לפעול לרכישת ביטקוין או ציוד כריה.

מהו הסיכון העיקרי?

נכון להיום ביטקוין ושאר מטבעות דיגיטליים אינם נמצאים תחת פיקוח ואינם משתייכים למדינה כלשהי. הסיכון המשמעותי ביותר בעבור המשקיעים בביטקוין הוא התערבות ממשלתית. ייתכן מצב בו מדינות יראו בהתחזקות של הביטקוין איום על הריבונות שלהן ויאסרו על שימוש בו. יש למדינות את היכולת למנוע מהביטקוין להתפתח למטבע יומיומי שימושי. 

איום נוסף הוא מטבע מתחרה שיציג טכנולוגיה טובה יותר או היצע לא מוגבל. קיימת מגבלת ייצור של 21 מיליון מטבעות כך שההיצע מוגבל. באופן תיאורטי אין מניעה להחליף את הביטקוין במטבע דיגיטלי אחר. בכל רגע נתון מטבע דיגיטלי אחר עשוי לכבוש בסערה את השוק ולדחוק את הביטקוין אל התחתית. 

קראו עוד באתר של BITS OF GOLD >>>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים