פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מהי צוואה הדדית?

בשנת 2005 הכנסת תיקנה חוק ירושה אשר בהתאם אליו, הוחלט כי בני זוג רשאים לכתוב צוואה הדדית, כאשר כל צוואה נכתבת בנפרד אף מתבססת על צוואתו של האחר. מטרתה של צוואה הדדית היא להגן על רצון בן הזוג שנפטר ראשון. בן הזוג אשר נותר בחיים לא יוכל לבטל את הצוואה ההדדית. אולם, שני בני הזוג עדיין בחיים ואחד מהם מעוניין לבטל את הצוואה ההדדית עליו לשלוח מכתב לבן הזוג השני שהוא מודיע בו על ביטול צוואתו. מתוקף ביטול צוואתו מתבטלת הצוואה ההדדית כולה.

> קראו בקישור על ביטול חוזה קניית דירה

למה כדאי לערוך צוואה הדדית?

כאמור, בני זוג יכולים לערוך צוואה אחת או שתי צוואות אשר כל אחד מהן מתסמכת על צוואתו של בן הזוג האחר. היורש בצוואות הללו יכול להיות או אחד מהצדדים או צד ג. בצוואה הדדית לרוב בני הזוג יורישו את הרכוש שלהם אחד לשני, כך שכאשר אחד מבני הזוג נפטר כל הרכוש והזכויות שלו אשר פורטו בצוואה ההדדית עוברים לבן הזוג שנותר בחייו, ללא ילדים, נכדים או יורשים אחרים. המטרה בעריכת צוואה הדדית היא לשמור על הרכוש ועל הזכויות של הצדדים לצוואה. הרציונל העומד מאחורי צוואה זו שם דגש על כך שהרכוש של בני הזוג הוא משותף בחייהם ועל כן, כל אחד מבני הזוג צריך להוריש את חלקו ברכוש לבן הזוג השני במידה והוא נפטר לפניו וזאת בכדי שלבן הזוג לא תיגרם פגיעה כלכלית.

 כיצד עורכים צוואה הדדית בצורה הטובה ביותר?

חשוב מאוד לדעת שעריכת צוואה הדדית היא דבר מורכב יותר מעריכת צוואה רגילה ועל כן, חשוב מאוד לבחור בעורך דין מנוסה ומקצועי בתחום עריכת צוואות מכל סוג, אשר ילווה את התהליך ויסייע לבני הזוג לשמור על הזכויות ההדדיות שלהם באמצעות צוואה הדדית.

> קראו גם מידע חשוב בנושא ביטול הסכמים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

קישורים חיצוניים הם היפר-קישורים המפנים משתמש מאתר אחד לאחר. במילים אחרות, הם קישורים שאינם באתר האינטרנט שלך. כאשר בעל אתר כולל קישור חיצוני באתר שלו,

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה הם למעשה מוצרים שנועדו לספוג שתן וצרכים במקרים שבהם אנשים מתקשים בשליטה ויכולת להתאפק. בדרך כלל מדובר על מבוגרים בגיל השלישי אשר עושים

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים