הקשר בין חיי חברה בגיל הזהב לבריאות פיסית ונפשית

כל אדם נהנה לשהות בחברת בני גילו ואין זה משנה אם מדובר בתינוק קטן, ילדים צעירים, נערים או מבוגרים. שהייה של אדם בחברה תואמת גיל מהווה עבורו לעיתים סיבה לקום בבוקר לעוד יום, מסייעת לו ליהנות במסגרת לימודית ונותנת לו טעם בחייו. אם כך, סביר להניח כי חיי חברה יכולים מאוד להשפיע על הבריאות הנפשית של האדם ועל הבריאות הפיזית שלו.

 

חוויות חברתיות – סיבה לקום בבוקר

קשישים רבים בגיל הזהב נוטים לישון שעות רבות במהלך היממה וזאת, מכיוון שאין להם סיבה אמיתית לקום בבוקר או להישאר ערים במהלך היום. הרי הם כבר יצאו לפנסיה ואין להם עבודה להזדרז אליה, אין להם ילדים קטנים לשלוח לבתי הספר ולמען האמת, אין להם דבר טוב יותר לעשות מלבד לישון או לשתות תה במרפסת.

השינה המרובה והשעמום הגדול עלולים להפוך את בני גיל הזהב למרירים וחסרי רצון לחיות. על כן, חשוב מאוד לדאוג להם למסגרת חברתית מתאימה כמו בית אבות בפתח תקווה נוה שלו שתסייע להם לנצל את שנותיהם האחרונות בעולם ותהווה טריגר מספיק חזק לגרום להם לרצות להמשיך לחיות.

 

הקשר בין חיי החברה לבריאות פיזית ונפשית

אז כפי שניתן להבין, קיים קשר הדוק מאוד בין הדברים ולכן, קיימים כיום מגוון מכונים או מוסדות שמקיימים מגוון פעילויות לגיל הזהב – קבוצות אימון כושר, חוגים למלאכות יד או יציאות קבוצתיות. פעילויות אלו מפגישות בין אנשים מבוגרים בגילאים דומים ומעניקות להם חיי חברה כמו בעבר הלא רחוק שלהם.

קבוצות הפעילות מגבשות את המשתתפים בהן ומהוות עבורן סיבה מספיק טובה לקום בבוקר, להתארגן, לשמור על כושר ובריאות ומעניק להם רצון לשמור על רוח צעירה ושמחה ולהמשיך בשגרת חיים ככל הניתן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אבנר הייזלר – סוגי ביטוח מנהלים בישראל
אבנר הייזלר מציין כי ביטוח מנהלים הינו אחד החסכונות הפנסיונים הנפוצים ביותר, ויש לו בוודאי יתרונות...
קרא עוד »
ספט 06, 2019
5 יתרונות של מערכת לניהול רכש
בשנים האחרונות, ניתן  לראות שינוי באופן שבו מתנהלים עסקים מאחורי הקלעים. אם בעבר, עסקים השתמשו...
קרא עוד »
ספט 10, 2020
חיסכון לעתיד – למה גם אתם חייבים אותו?
אנשים רבים מתקשים להבין מדוע חיסכון זה עניין משמעותי כל כך. חשוב להבין: אומנם היום אתם עובדים...
קרא עוד »
נוב 30, 2022