החזרי מס – האם לכל אחד מגיע?

החזרי מס – האם לכל אחד מגיע?

לראשונה מזה כמה שנים מדינת ישראל צפויה להיכנס לגירעון בתקציב המדינה. זוהי בעיה חמורה אשר לא ניתן להתעלם ממנה, אך לפני שאנחנו מתחילים לדאוג כדאי שנשאל את עצמנו מדוע יש גירעון? אם כן לדעת המומחים אחת הסיבות לכך שיש גירעון רציני היא העובדה כי הרבה מאוד אנשים קיבלו החזרי מס וכך המדינה גבתה הרבה פחות מיסים ממה שתכננה. העניין הוא שעל אף העובדה כי מאות אלפים קיבלו החזרי מס יש עדיין יותר אנשים אשר לא מודעים לכך כי הם זכאים לקבל החזרי מס ואינם ממשים את הזכות הזאת. אז נכון לא כל אחד זכאי לקבל החזר מס, אך מה שבטוח הוא כי לכל אחד כדאי לבחון אם הוא זכאי לקבל החזר מס ולברר איך עושים החזר מס. מי יודע אולי פתאום תקבלו לחשבון הבנק שלכם עוד אלפי שקלים? אין ספק כי זה משהו שכל ישראלי היה רוצה.

מדוע לא כדאי לנסות לקבל החזרים לבד?

אך שימו לב לצערנו הרב הבירוקרטיה הישראלית חוגגת ומילוי טפסים של החזרי מס זה דבר ממש אבל ממש לא פשוט. כך אדם אשר אין לו ניסיון בתחום יכול למלא את הטופס לא נכון כך שבסופו של דבר הוא לא יקבל את הכסף המגיע לו. חמור מכך אם אתם ממלאים טפסים לבד מאוד יכול להיות שבסופו של דבר מס הכנסה יחליט כי אתם דווקא חייבים לו עוד כסף ולא הוא חייב לכם. על כן הצעד החכם ביותר שאפשר לעשות בהקשר של החזרים הוא לפנות אל יועץ מס מקצועי אשר ימלא בשבילכם את הטפסים ויבטיח כי תקבלו את מה שמגיע לכם.

האם זה משנה לאיזה יועצי מס אני פונה?

עליכם לדעת כי יש משמעות אדירה לשאלה לאיזה יועץ מס אתם פונים וכדאי לכם לבחור את יועץ המס בפינצטה. ככל שתבחרו יועץ יותר טוב כך הסיכוי שלכם לקבל החזרים יותר גדולים גדל וזהו משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון ולחשוב עליו לעומק כאשר אתם ניגשים לנושא זה וכאשר אתם מתלבטים האם להגיש החזרים.

כתוב/כתבי תגובה