פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

האם ירידת הנדל"ן מסמנת את קריסת בועת הנדל"ן?

מחירי הנדל

אין ספק שהנדל"ן הישראלי מעסיק אנשים רבים וטורד את מנוחת הנפש שלהם. ועבור התושבים שטרם הצליחו לרכוש עצמם דירה העסק רציני ומהווה גורם מתקיל של ממש. הללו נאלצים לגור בדירות שאינן שייכות להם בתנאים שלא תמיד מתאימים, לשלם בכל חודש סכומי כסף גבוהים מאוד, ולחיות בסיכון מתמיד שביום מן הימים הם יאלצו לפנות את הדירה. ורכישת דירה – זה עסק יקר מידי בגין מחירי הדירות הגבוהים.

ירידה במחירי הנדל"ן – מה זה אומר?

אמנם בתקופה האחרונה חלה ירידה במחירי הדירות. מדויק יותר לומר כי נבלמה העלייה שליוותה את המחירים בשנים האחרונות. ואולי חלה ירידה באחוזים מעטים. אמנם יש בכך בשורה, אבל קשה לומר כי היא מספיקה ומרגיעה את המעוניינים לרכוש דירה. עבורם קניית הבית עדיין נותרה רחוקה ובלתי אפשרית. יש מי שסבור כי ירידת המחירים שחלה מסמנת כי הנה, בועת הנדל"ן מתקרבת לקריסה הגדולה. אם כי יש חולקים על גרסה זו.

מגמות בשוק הנדל"ן

אכן, המצב הישראלי בתחום הנדל"ן מעיק כמו שאפשר לראות גם באתר אינדקס מתווכים, ומציב משפחות רבות מול קושי של ממש. אבל קשה לצפות האם אכן תתרחש הקריסה המדוברת בשנים הקרובות. יש סוברים כי הנה, לא יעברו שנים רבות ותוך שנה שנתיים תתרחש הקריסה הזו. אבל יש אחרים שטוענים שהם לא רואים בקצה האופק את הקריסה עליה מדברים כל כך הרבה. וגם אם מחירי הדירות בלמו את העלייה, אין זה מצביע על שינוי דרמטי.

מחיר למשתכן

אם כי יש מגמה חיובית שמנגישה לתושבים את הדירה שרשומה על שמם. וזו תכנית דיור למשתכן. מדובר על תכנית של השר כחלון אשר חותר לעצור את עליית המחירים ולסייע למחוסרי דיור לרכוש את הנכס הראשון שלהם. באמצעות תכנית זו אכן הצליחו זוגות רבים למצוא לעצמם את הבית המיוחל, ולרכוש אותו בדמים מרובים. אמנם אין מדובר על בשורה מרחיקת לכת כיוון שמדובר עדיין על מחירים גבוהים, אבל בכל זאת יש כאן הקלה של ממש ואפשרות מוחשית יותר להגשים את החלום ולרכוש נכס למגורים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

קישורים חיצוניים הם היפר-קישורים המפנים משתמש מאתר אחד לאחר. במילים אחרות, הם קישורים שאינם באתר האינטרנט שלך. כאשר בעל אתר כולל קישור חיצוני באתר שלו,

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה הם למעשה מוצרים שנועדו לספוג שתן וצרכים במקרים שבהם אנשים מתקשים בשליטה ויכולת להתאפק. בדרך כלל מדובר על מבוגרים בגיל השלישי אשר עושים

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים