פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

פוסט טראומה מהצבא – איך מטפלים?

פוסט טראומה בישראל זהו נושא מאוד מהותי בקרב רבים, ואחד מהגורמים המשמעותיים ליצירה שלה זה שירות צבאי שעושים ישראלים רבים. יש רבים שמאובחנים אך עדיין יש רבים שאינם מאובחנים ואינם מקבלים את ההכרה והטיפול הנכון למצבם.

 

מה זה פוסט טראומה?

פוסט טראומה מהצבא מוכר לרבים גם בשם PTSD ומדובר למעשה על הפרעה אשר באה לידי ביטוי גם בפן הרגשי אך גם בפן הפיסי. חשיפה לאירוע טראומתי מובילה פעמים רבות להתפתחות שלה כאשר טראומות שקשורות לצבא בין אם בשירות הסדיר ובין אם במילואים ויכולות להיות לחימה בקרב, חשיפה לפציעה או מוות של חבר ליחידה, להיות חלק או להיות עד לתאונת אימונים, מעורבות בתאונת דרכים ועוד.

 

כיצד באה פוסט טראומה לידי ביטוי

פוסט טראומה מאופיינת בתופעות שונות מהן סובל האדם. זה יכול לבוא לידי ביטוי בסיוטים בלילות, חרדה לאורך זמן, מחשבות טורדניות, עצבנות,  פחדים שונים, הסתגרות ועוד, תופעות אשר ככל שהן יותר עוצמתיות כך הן פוגעות ביותר תחומי חיים כמו למשל מערכות יחסים, היכולת לעבוד, כישורים חברתיים ועוד. הביטוי שלה יכול להופיע על בסיס קבוע ויום יומי או להגיע מדי פעם כשיש טריגר, כאשר לעיתים יכולות לעבור שנים מאז האירוע הטראומתי טרם התפרצות התופעות.

 

כיצד ניתן לטפל בפוסט טראומה מהצבא

טיפול בפוסט טראומה הוא מורכב ביתר ודורש בין היתר בשלב הראשון אבחון והכרה כי אכן מדובר בפוסט טראומה כתוצאה מהשירות הצבאי. ההכרה בכך היא חשובה שכן היא מזכה את הנפגע בליווי, תמיכה וטיפולים שונים ובמקרים בהם היא קשה ויש זכאות לאחוזי נכות פוסט טראומה יש לכך משמעותיות כלכליות. לכן מומלץ שאדם החושב שהוא סובל מפוסט טראומה בעקבות שירותו הצבאי יפנה לעורך דין המתמחה בתחום אשר יעזור לו למצות את הזכויות השונות להן הוא זכאי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים