המדריך לבחירת מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישי הוא בעצם שירות של מדריך מוסמך שמגיע עד אליך ומעניק לך שירות הדרכה אישית בנוחות של הבית שלך או לחילופין בגינה הסמוכה אליך. מתאמנים רבים גם יבצעו הדרכה אישית למשל בתוך חדר הכושר כאשר המאמן מלווה אותם בכל תרגיל, מתקן, מחדד ועוזר להם לבצע כל תרגיל וכל סט עד לידי שלמות.

איך בוחרים מאמן כושר אישי 

כאשר אנחנו רוצים להשיב על השאלה כיצד לבחור מאמן כושר אישי שילווה אותנו באופן פרטי הרי שאין תשובה אחת המתאימה לכולם וזה לא שיש את המדריך האולטימטיבי לבחירת מאמן השנה. יחד עם  זאת אפשר בהחלט להדגיש מספר כללי ברזל שיעזרו לנו לבצע בחירה מושכלת יותר ומה למשל? הנה:

  1. בחרו מאמן מוסמך בלבד שסיים קורס הדרכה ממוסד מוכר
  2. הקפידו כי לנותן השירות יש ביטוחים בתוקף והוא מסודר על פי חוק כך תחסכו מעצמכם עסק עם חאפרים
  3. הקפידו להקשיב לאינטואיציה שלכם. תנו חשיבות למראה ייצוגי ושאר סיגנלים נוספים שעשויים להצביע על איכות
  4. זול עולה יקר. מדריך שלא מבקש שכר הולם על ההדרכה שלו לרוב יעניק הדרכה זולה. לא כדאי לעגל פינות. 

מי מוסמך להיות מאמן כושר ואיפה

כאשר מדברים על הסמכות של מאמני כושר אנו רוצים לוודא כי המדריך הינו בוגר קורס הדרכה ממוסד מוכר. כיום ישנם מספק עשרות מוסדות אשר הוסמכו להכשיר מדריכים בתחומי הספורט. מדריך יוכר כמדריך ויקבל תעודה לאחר שעמד בהתחייבויות האקדמאיות שלו. לרוב אלו יהיו מבחנים הנוגעים לתחום כגון אנטומיה ופיזיולוגיה, תורת האימון וכדומה.  

כמה פעמים בשבוע כדאי שאתאמן עם מאמן כושר אישי 

יש לבצע בין 2-3 אימוני התנגדות שבועיים. יחד עם זאת, רוב הקהל איננו מבצע 3 אימונים עם מאמן אישי ורוב המתאמנים מסתפקים בין אימון אחד ל-2 אימונים בשבוע מפאת העניין הכלכלי ומתוך המחויבות הגבוהה. אימון אחד או שניים כאש נעשים בעצימות הולמת ומספקת, יהיו אפקטיביים דיים בכדי לאפשר תוצאות הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. 

מטרות שכיחות של מתאמנים שעובדים עם מדריך 1 על 1 

המטרות לאימון עם מאמן פרטי עשויות להיות מגוונות ולהתחיל ממטרה קצרת טווח כמו ירידה במשקל לרגל אירוע חשוב ולהגיע עד לכדי ליווי לאורך תקופה ארוכה ולמשל לצורך שימור מסת שריר והאטת הזדקנות. אם צריך לציין מטרה שכיחה במיוחד הרי שאימון לצורך פיתוח גוף הוא המטרה הנפוצה ביותר בתחום. 

האם עדיף להתאמן בבית או בחדר הכושר

שאלה שעולה לא אחת בקרב צרכנים רבים היא האם כדאי להתאמן בבית או בחדר הכושר והרי שאין לכך תשובה אחת יחידה. אימון בחדר הכושר טומן בחובו לא מעט יתרונות אך גם אימון ביתי כאשר איננו מתפשר ונעשה עם כל הציוד המתאים עשוי להיות גם מספק וגם חסכוני בזמן. למשל אם המטרה שלכם היא בטן חטובה יכול להיות שאימון אפקטיבי בבית יהיה מספיק.

כמה גובה מדריך אישי 

טווח המחירים להדרכה פרטנית עם מדריך אישי מגוונים ועשויים להגיע למעל 300 שקל לאימון. רצוי לוודא כי בחרתם במדריך שמחד מצדיך את השכר אותו הוא מבקש ומאידך  איינו מבקש שכר מופקע ביחס למה שהוא מעניק. 

האם מאמן פרטי מתאים לכל אחד או רק לסלבריטאים

מאמן כושר אישי הוא מזמן לא פתרון המיועד רק לאנשי במה וידוענים וכיום כמעט כל מי שמתאמן באופן קבוע יצרוך שירות הדרכה פרטי בשלב כזה או אחר. מחירים נוחים לצד נגישות ומודעות גוברת מהווים זרז ומאפשרים לכל החפץ להתנסות.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כל אחד יכול להשקיע בנדל"ן בפולין?
החוק בפולין בנושא רכישת נכסים שונה מהחוק בישראל. להלן כמה פרמטרים חשובים בדרך לרכישת נדל"ן...
קרא עוד »
יול 27, 2020
איך סוחרים בשוק ההון האמריקני – טריידסטיישן
האם ידעם ששני שוקי המניות הגדולים בעולם, שניהם נמצאים בארצות הברית? גם בורסת ניו יורק וגם שוק המניות...
קרא עוד »
אוג 10, 2020
כך תזונה קשורה לבריאות שלנו
אין שום ספק כי מה שאנחנו אוכלים משפיע באופן ישיר על הגוף שלנו. בסופו של דבר, המזון שאנו צורכים הופך...
קרא עוד »
מרץ 29, 2020