ביטוח בריאות לעובדים – מה הכי משתלם לעשות

ביטוח בריאות לעובדים

ביטוח בריאות לעובדים הוא הכרח בכל מקום עבודה מסודר. כאשר עובדים שוהים במשרד, מפעל, מחסן או נמצאים בשטח שעות רבות – תמיד עלולה לצוץ בעיה רפואית כלשהי. זה נכון כאשר מדובר במשרד מפואר וגם כאשר מדובר בעובדים אשר נוסעים מדי יום מאות קילומטרים או מטפלים בציוד כבד וכימיקלים. ביטוח בריאות מגן עליהם ועל המעסיק מפני עוגמת נפש ותביעות בסכומי עתק במקרה שנגרם נזק ישיר לבריאותם כתוצאה ממקום העבודה. תאונות עבודה גורמות נזק רב לנפגעים ולחברה עצמה ועלולות להוביל לפגיעה חמורה בהתנהלותה השוטפת, כמו גם לתביעות בסכומי עתק. לכן מומלץ לדאוג לביטוח בריאות של העובדים ולעשות זאת מול חברה מנוסה ובעלת ידע רב בתחום, ולאחר מכן לבחור את ההצעה הכי משתלמת.

אופי פוליסת הביטוח משתנה כמובן בהתאם לגודל הארגון, אשר יכול לנוע מעובדים בודדים ועד אלפים. הפוליסות המקיפות לוקחות בחשבון יותר מקרים כמובן מאשר פוליסות לארגונים קטנים. הדרישות מחברות הביטוח הקבוצתי צריכות להתמקד בהשגת תנאים מועדפים והתנהלות בשקיפות מול המבוטחים. חשוב לקבל מידע מפורט על ההתנהלות מול חברות הביטוח ועריכת מכרז ביניהן כדי להעביר את העובדים לפוליסה הכי משתלמת. לעובדים רבים יש הרבה יותר כוח מול חברות הביטוח מאשר לעובד בודד ויש לנצל את היתרון כדי לזעות בתנאים מועדפים.

כל ארגון מאופיין בסביבת עבודה ובסיכונים משלו. לכן לכל ארגון יש צרכים משלו ופוליסה מתאימה. חשוב לדאוג לכך שתקבלו את התמונה המלאה בפגישות עם נציגי החברת הביטוח הקולקטיבי. בפגישות כאלה יוכלו העובדים להציג שאלות רלוונטיות בתקווה לקבל תשובות מספקות. העובדים, אשר השתכנעו לפנות לביטוח בריאות קולקטיבי, זכאים להכיר את כל היתרונות והזכויות שהחתימה על הפוליסה המשותפת מעניקה להם. בפגישה זו יש להציג את כל השאלות החשובות לגבי תנאי הפוליסה, עדכוניה מפעם לפעם, עבודה מול גורמים רגולרטוריים ותגובה להתפתחותיות טכנולוגיות אשר רלוונטיות לפוליסות ביטוח, כמו תחולת הפוליסה על מכשור חדשני והתאמתו לטיפול בבעיות רפואיות פוטנציאליות כמו בריאות השיניים https://www.fresh-concept.co.il/ביטוח-שיניים-קולקטיבי-כדאי-להכיר/ אשר העובדים עלולים לחוות בעתיד. ראוי להקפיד על מצגת בהירה בפגישה כזו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי נצטרך לפנות ליועץ כלכלת המשפחה?
אם המשפחה שלכם נמצאת במצב כלכלי מאתגר, דעו לכם כי פנייה אל יועץ לכלכלת משפחה יוכל להיות מאוד חיוני...
קרא עוד »
דצמ 23, 2020
ביטוח טכנאי גז
טכנאי גז חשופים לסכנות שעלולות להוביל לפציעה או למוות, ולכן חשוב שיהיה להם כיסוי הולם. טכנאי גז...
קרא עוד »
אוק 22, 2022
תכנון חנויות – מה התועלת בכך?
הליך תכנון חנויות שמוצע היום על ידי יועצים עסקיים נחשב לכזה שיכול לסייע להגדיל במידה משמעותית את...
קרא עוד »
ינו 12, 2022