כלכלה מעגלית – במה מדובר?

הכלכלה המעגלית היא שיטה שבה המודל הכלכלי הנוכחי מופרע ומוחלף במודל מתחדש ומשקם. הכלכלה המעגלית מהווה אלטרנטיבה לכלכלה הליניארית, המתמקדת בהפקת משאבים מהסביבה לייצור סחורות לשימוש. בכלכלה מעגלית, הפסולת לא תיראה כמשהו שצריך להיפטר, אלא כמשאב שניתן לעשות בו שימוש חוזר או למחזר למוצרים חדשים. כלכלה מעגלית היא מערכת כלכלית שבה הפסולת מתהליך אחד הופכת לחומר הזנה לתהליך אחר.

זוהי דרך חדשה לחשוב על ייצור וצריכה. זה אומר לעצב מוצרים כך שיהיו ניתנים למיחזור מלא, לוודא שקיימות מערכות לאיסוף חומרים ולשימוש חוזר, ולתכנן תהליכי ייצור שישמרו על חומרים בשימוש זמן רב ככל האפשר.

> קראו למה הכוונה במונח התייעלות במשאבים

כלכלה מעגלית – פסולת הופכת למשאב

כלכלה מעגלית היא מערכת שבה הפסולת מתהליך אחד הופכת למשאב עבור אחר. זה מושג באמצעות מעגל סגור של ייצור, צריכה ומיחזור. המטרה העיקרית של כלכלה מעגלית היא ליצור כלכלה שאינה נשענת על משאבים סופיים ולהוריד את ההשפעה הסביבתית של ייצור החומר. כלכלה מעגלית היא מערכת שבה אנו שומרים משאבים בשימוש זמן רב ככל האפשר, מפיקים מהם את הערך המקסימלי בזמן השימוש, ואז משחזרים ומשחזרים מוצרים וחומרים בתום כל חיי שירות.

עתיד בר קיימא עבור כולנו

המטרה של כלכלה מעגלית היא ליצור דפוסי צריכה ברי קיימא יותר. מטרתו היא לצמצם או לסלק פסולת על ידי יצירת מוצרים שניתנים לשימוש חוזר או למחזר חזרה לחומרי גלם. כלכלה מעגלית היא מערכת שמטרתה לשמור על משאבים בשימוש זמן רב ככל האפשר, להפיק מהם את הערך המקסימלי בזמן השימוש, ולאחר מכן לשחזר ולחדש מוצרים וחומרים בתום כל חיי שירות. 

הכלכלה המעגלית מבוססת על עיקרון עיצובי המכונה שימוש חוזר, שפירושו שימוש חוזר בחפץ או בחומר למטרה המקורית שלו. מדובר גם בתכנון פסולת על ידי מניעתה מלכתחילה. בכלכלה מעגלית, הפסולת הופכת למשאב שאחרים יכולים להשתמש בו. אנחנו יכולים לגרום לזה לקרות על ידי עיצוב מוצרים תוך מחשבה על אורך חיים ועמידות.

פרטים באתר: https://he.sutok.co.il/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תמא 38
תמ"א 38 היא תכנית בישראל שמטרתה להחיות ולשדרג בנייני דירות קיימים באזורים עירוניים. היא מכונה גם "תמא...
קרא עוד »
ינו 20, 2023
התאמה לניתוח הגדלת חזה
עבור נשים רבות, מראה חיצוני הוא אחד מהגורמים העיקריים להרגשת ביטחון ושלמות עם גופן. זוהי הסיבה מדוע...
קרא עוד »
אוק 01, 2020
מאגר תמונות
מאגר תמונות משמשות לעתים קרובות בקמפיינים שיווקיים ופוסטים בבלוג. הם משמשים גם באתרי אינטרנט כדי...
קרא עוד »
נוב 17, 2022