השכבות הנסתרות: מה שלא ידעת שהיית צריך לדעת על מערכות הגנה ואבטחה עסקיות

ככל שעסקים מתפתחים בעולם דיגיטלי יותר ויותר, כך גם האיומים שמטרתם לערער אותם מתרחבים. בעוד שרוב היזמים בקיאים ביסודות האבטחה העסקית – חשבו על חומות אש ומצלמות במעגל סגור – יש מבוך של גורמים פחות ידועים אך קריטיים הדורשים תשומת לב. אם אתה חושב שהארגון שלך שמור מספיק, מדריך זה עשוי לחשוף פערים שלא ידעת על קיומם.

היסודות שהתעלמו מהם

אמצעי הגנה להנדסה חברתית ולשם מניעת אובדן עסקי: הכשרת הצוות שלך בהיבטים הטכניים של אבטחת סייבר היא חיונית, אך האם הם מודעים להתקפות הנדסה חברתית? זה כרוך בחינוך אותם כיצד לזהות ולהגיב לטקטיקות מניפולטיביות שמטרתן לחשוף מידע סודי.

פרוטוקולי תאחור: אחד מאיומי האבטחה הבלתי מוכרים ביותר הוא תאחור – מעשה של אדם לא מורשה עוקב אחר עובד לאזור מאובטח. פרוטוקולים איתנים, אולי מעורבים ביומטריה, צריכים להיות במקום כדי להפחית את הסיכון הזה.

אימות רב-גורמי (MFA): בעוד שסיסמאות הן עדיין צורת האבטחה הנפוצה ביותר, הן גם הנפגעות בקלות. יישום MFA יכול להוסיף שכבת הגנה נוספת מפני גישה לא מורשית.

בקרות סביבתיות: בעוד שאבטחה דיגיטלית היא מעל הכל, גורמים סביבתיים כמו מערכות בקרת אש ומחסומי שיטפון הם חיוניים באותה מידה, אך לעתים קרובות מתעלמים מהם.

תוכניות איומים פנימיים: רוב העסקים מתמקדים באיומים חיצוניים ושוכחים שהסיכונים יכולים לבוא גם מבפנים. פיתוח תוכנית איומים פנימית חזקה יכולה להפחית סיכונים כאלה.

מודיעין קוד פתוח (OSINT): פושעי סייבר משתמשים לעתים קרובות במידע זמין לציבור כדי להתקפה. ביקורת OSINT יכולה לזהות איזה מידע על העסק שלך נגיש לציבור ועלול לעשות בו שימוש לרעה.

ניהול סיכוני ספקים: האבטחה שלך חזקה רק כמו החוליה החלשה ביותר בשרשרת האספקה שלך. ניהול סיכוני ספקים מבטיח שגם הספקים או ספקי השירותים של צד שלישי שלכם פועלים לפי נוהלי אבטחה מקובלים.

מניעת אובדן נתונים (DLP): כלי DLP יכולים למנוע ממשתמשי קצה לשלוח מידע רגיש או קריטי מחוץ לרשת הארגונית.

יתרונות נסתרים

ציות לחוק: על ידי כיסוי כל הבסיסים, אתה מפחית את הסיכון לאי ציות לחוקי הגנת מידע, ובכך נמנע מקנסות כבדים.

יתרון תחרותי: אמצעי אבטחה מקיפים יכולים להיות נקודת מכירה חזקה, להבדל את העסק שלך בשוק צפוף.

סיכום

מערכות הגנה ואבטחה עסקיות של אתר https://keret.info/ הן תחום מרחיק לכת, המשתרע הרבה מעבר לתחומים המסורתיים של חומות אש ומצלמות במעגל סגור. כפי שגילינו, הנוף משופע בפרטים מורכבים שרובם מתעלמים מהם. טיפול באזורים המוזנחים לעתים קרובות לא רק מחזק את מנגנוני ההגנה שלך אלא גם מעלה את המותג שלך, ומוסיף שכבות של אמון ואמינות. זכור, בעולם שופע איומים המתפתחים ללא הרף, הבנת השכבות הנסתרות של אבטחה עסקית אינה רק מועילה – היא חיונית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תחתוני ספיגה למבוגרים – איך בוחרים?
כדי להפחית את הסיכון לדלקות בדרכי השתן, כדאי ללבוש תחתונים סופגים למבוגרים. ישנם סוגים רבים של...
קרא עוד »
פבר 12, 2023
מדריך מקוצר לבחירת שער לבית
בכל הנוגע לחלק החיצוני של הבית שלכם, הבחירה בשער באתר https://dalba.co.il היא החלטה מכרעת שלא רק מוסיפה...
קרא עוד »
אוג 27, 2023
מהן כורסאות סיעודיות?
כורסאות סיעודיות הן כורסאות ייעודיות אשר פותחו כדי לספק מענה לאנשים מוגבלים. במיוחד מדובר על מבוגרים...
קרא עוד »
יונ 14, 2020