פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

רישיון עסק – לשם מה צריך את זה ואיך מוציאים אותו

הרשויות במדינת ישראל מחייבים כל אחד אשר רוצה להקים עסק, לקבל רישיון לשם כך. לא משנה אם מדובר במסעדה, בית קפה, חנות או כל עסק אחר. מי שפותח עסק ללא רישיון, עלול למצוא את עצמו מתמודד עם מצב בו הרשויות סוגרות לו את העסק ואף מגישות נגדו תביעה משפטית. 

רישיון לעסק הוא עניין מאוד רחב ואיננו אחיד בכל תחום. הדרישות לרישיון עסק בתחום המזון באופן טבעי שונות מהדרישות לרישיון עסק בתחומים אחרים. זה נובע הן מאופי העסק, הן מאופי החומרים והמכשירים בהם משתמשים, סוג השירות שניתן ללקוח, המקום בו פועל העסק ועוד. לכן לפני שמחליטים לפתוח עסק מסוים, יש לפנות אל גורמי מקצוע שמתמחים בכך ולבדוק היטב מה הן הדרישות וכיצד ניתן ליישם אותן. 

לפני שנסביר במה זה כרוך, חשוב להבהיר, בטרם מחליטים לפתוח עסק רצוי מאוד לסדר את כל מה שניתן, לבצע את הרישום כחוק, על מנת שהעסק יפעל מהיום הראשון באופן חוקי. במידה ויש דברים שצריך לסדר ולשנות בהמשך, יהיה ניתן לעשות את זה. 

מה צריך לעשות בשביל לקבל רישיון עסק

בעיקרון, המטרה של רישיון עסק היא כפולה. ראשית, שכל עסק יהיה רשום ויהיה ברור מי הבעלים שלו, במה הוא עוסק, מה הוא יכול לעשות ומה לא. כלומר, שלא יווצר מצב שבעל עסק בתחום המזון יעסוק בדברים שהוא לא מתמחה בהם וימכור ללקוחותיו דברים בלי רישיון. 

שנית, הרישיון מתייחס גם למבנה של העסק. לשם כך צריך להעסיק אנשי מקצוע בתחום אדריכלות (אדריכלית למשל) או הנדסת בנייה, זאת על מנת שידעו לבנות את המקום ולספק לו את כל מה שצריך בשביל שהוא יוכל לשרת לקוחות בתחום. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים