פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

פריסת מס שבח – דברים שכדאי לכם לדעת

פריסת מס שבח

כל מי שמכר לאחרונה דירה ושילם על כך מס שבח, חייב להכיר את המנגנון של פריסת מס שבח. מדובר על מנגנון שיכול לגרום לרשות המיסים להחזיר לכם לא מעט כסף. קודם כל, נגדיר כי מס שבח הינו המס שכל אדם שמוכר נכס מחויב לשלם למדינה, בעקבות הרווח שלו מהמכירה. עם זאת, יש לציין כי מדובר על מס שמנוכה מהרווח, מינוס כל ההוצאות הקשורות להשבחת הנכס. לכן חשוב מאוד לשמור את כל החשבוניות הקשורות לשיפוצים שערכתם, לשכר טרחת עורך דין, שכר טרחת מתווך, הוצאות ריבית על משכנתא וכדומה.

מהי פריסת מס שבח ומדוע כדאי לשקול זאת?

פריסת מס שבח הינה למעשה המנגנון שהמדינה מספקת למוכר, היות ובמקום לשלם את מס השבח בבת אחת, הוא יכול לפרוס את מס השבח על פני 4 שנות מס מאין תוכנית הכוללת תכנוני מס, כולל שנת המכירה של הנכס. בכל אחת מהשנים האלה, החלק הריאלי של מס השבח יצורף להכנסה החייבת של המוכר, כך שחישובי המס ייעשו תוך כדי התחשבות בכלל ההכנסה שלו. בצורה כזאת, המוכר יכול להשתמש בנקודות הזיכוי שלו ובמדרגות מס שולי, אשר לא נוצלו עדיין באותה שנת המס. כלומר, מוכר שהיה מובטל למשל, יוכל ליהנות ממדרגות מס נמוכות יותר. כמו כן, מוכר שזכאי להבטת מס שונות בשל מצבו האישי, יהיה זכאי לממש אותם גם בהקשר של מס השבח שנפרס ל – 4 שנים.

כמו כן, ניתן להקטין את גובה מס השבח באמצעות קיזוז הפסדים. כלומר, אדם שמכר את הנכס שלו ברווח אך הפסיד באותה שנת מס בשוק ההון, רשאי לבצע קיזוז הפסדים. יש צורך לגשת לפקיד שומה במס הכנסה, למלא את הטופס המתאים ובכך ליהנות ממס שבח נמוך יותר, בזכות קיזוז הפסדים. יש לציין כי לא ניתן ליהנות מהטבות אלו, ללא פריסת מס שבח למשך 4 שנות מס שונות.

לסיכום, פריסת מס שבח יכולה להוות את אחד המנגנונים המשתלמים ביותר, עבור כל מי שמוכר נכס עסקי או דירת מגורים. עם זאת, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע כמו עו"ד מיסים שמתמחה בתחום, על מנת להבין את כל הדקויות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים