פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם השיקולים שמובילים לפסילה מנהלית? והכי חשוב ולא פחות, מהם הדרכים להתמודד עם פסילות מנהליות.

פסילה מנהלית היא הליך שמתבצע כאשר אדם נמצא כלא מתאים לתפקיד בו הוא ממלא.

הליכי פסילה מנהליים מבוצעים לרוב על ידי הדירקטוריון או על ידי ועדה שממנה הדירקטוריון. הוועדה תבחן את כל הראיות ותחליט אם להמליץ על פסילת אדם מתפקידו או לא.

התהליך מתחיל במכתב שנשלח לאדם שהואשם בהתנהגות בלתי הולמת, המודיע לו על התנהגותו הפסולה לכאורה ונותן לו הזדמנות להגיב. אם הם לא מגיבים, אז הם ייפסלו אוטומטית מתפקידם.

ביטול פסילה מנהלית

ביטול פסילה מנהלית יכול להיעשות על ידי בית המשפט אם הוא הוטל על אדם שלא ניתן לו הליך תקין. משמעות הדבר היא שייתכן שנלקחו לאדם זכויות מבלי שניתן לו את ההזדמנות להגן על עצמם.

מי שנפסל בפסילה מנהלית, רשאי לבקש מבית המשפט לדון בעבירה ובבקשה לבטל את הפסילה.

בית המשפט, לאחר ששמע את כל הצדדים כולל היועץ המשפטי לממשלה, רשאי לבטל את הפסילה, בתנאים או ללא תנאים, כמובן שרק אם שוכנע שביטול הפסילה לא יפגע בביטחון הציבור הכללי.

בכל מקרה שבו רישיונכם נשלל בעקבות פסילה מנהלתית, הדרך היחידה לבטל את הפסילה במיוחד מול בתי המשפט היא לפנות אל עורך דין תעבורה אלי אנושי בעל ניסיון בטיפול בתיקים של פסילות מנהלתיות וביטולם.

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

שיהיה לכולכם בהצלחה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עזרה בהוצאת ויזת עבודה

תהליך הגשת בקשה לוויזת עבודה יכול להיות מסובך ואורך זמן. כדי לפשט את התהליך, חלק מהעסקים שוכרים עורכי דין הגירה שיעזרו להם בתהליך זה. עם

קרא עוד »

תיקון דלתות בבאר שבע

דלת היא רהיט שתוכנן במיוחד לפתיחה וסגירה. ישנם סוגים שונים של דלתות בהתאם למטרה שהן משמשות. לחלק מהדלתות יש ידיות, לאחרות יש מנעולים ולחלקן יש

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים