פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם השיקולים שמובילים לפסילה מנהלית? והכי חשוב ולא פחות, מהם הדרכים להתמודד עם פסילות מנהליות.

פסילה מנהלית היא הליך שמתבצע כאשר אדם נמצא כלא מתאים לתפקיד בו הוא ממלא.

הליכי פסילה מנהליים מבוצעים לרוב על ידי הדירקטוריון או על ידי ועדה שממנה הדירקטוריון. הוועדה תבחן את כל הראיות ותחליט אם להמליץ על פסילת אדם מתפקידו או לא.

התהליך מתחיל במכתב שנשלח לאדם שהואשם בהתנהגות בלתי הולמת, המודיע לו על התנהגותו הפסולה לכאורה ונותן לו הזדמנות להגיב. אם הם לא מגיבים, אז הם ייפסלו אוטומטית מתפקידם.

ביטול פסילה מנהלית

ביטול פסילה מנהלית יכול להיעשות על ידי בית המשפט אם הוא הוטל על אדם שלא ניתן לו הליך תקין. משמעות הדבר היא שייתכן שנלקחו לאדם זכויות מבלי שניתן לו את ההזדמנות להגן על עצמם.

מי שנפסל בפסילה מנהלית, רשאי לבקש מבית המשפט לדון בעבירה ובבקשה לבטל את הפסילה.

בית המשפט, לאחר ששמע את כל הצדדים כולל היועץ המשפטי לממשלה, רשאי לבטל את הפסילה, בתנאים או ללא תנאים, כמובן שרק אם שוכנע שביטול הפסילה לא יפגע בביטחון הציבור הכללי.

בכל מקרה שבו רישיונכם נשלל בעקבות פסילה מנהלתית, הדרך היחידה לבטל את הפסילה במיוחד מול בתי המשפט היא לפנות אל עורך דין תעבורה אלי אנושי בעל ניסיון בטיפול בתיקים של פסילות מנהלתיות וביטולם.

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

שיהיה לכולכם בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגמרא בביאור הקבלה – עצם של בן העשירי
ספירות המלכות היא הספירה העשירית נאמר במסכת "ברכות" שרבי יוחנן היה מנחם את האנשים השרויים בצער, על...
קרא עוד »
אוק 27, 2022
סדנה לניהול צוות קטן וגדול, האם נדרשים אותם הכישורים?
לא מעט מנהלים מכל רחבי הארץ בוחרים להגיע לסדנאות העשרה של ניהול נכון ויעיל של צוותים בגדלים...
קרא עוד »
ספט 07, 2020
הדברה נגד נמלים – איך זה עובד ומה חשוב לדעת?
מלאכת הדברה נגד נמלים מבוצעת על ידי כך שמאתרים בראש ובראשונה את קן הנמלים, המקור ממנו נבנים כל...
קרא עוד »
יול 01, 2021