פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם השיקולים שמובילים לפסילה מנהלית? והכי חשוב ולא פחות, מהם הדרכים להתמודד עם פסילות מנהליות.

פסילה מנהלית היא הליך שמתבצע כאשר אדם נמצא כלא מתאים לתפקיד בו הוא ממלא.

הליכי פסילה מנהליים מבוצעים לרוב על ידי הדירקטוריון או על ידי ועדה שממנה הדירקטוריון. הוועדה תבחן את כל הראיות ותחליט אם להמליץ על פסילת אדם מתפקידו או לא.

התהליך מתחיל במכתב שנשלח לאדם שהואשם בהתנהגות בלתי הולמת, המודיע לו על התנהגותו הפסולה לכאורה ונותן לו הזדמנות להגיב. אם הם לא מגיבים, אז הם ייפסלו אוטומטית מתפקידם.

ביטול פסילה מנהלית

ביטול פסילה מנהלית יכול להיעשות על ידי בית המשפט אם הוא הוטל על אדם שלא ניתן לו הליך תקין. משמעות הדבר היא שייתכן שנלקחו לאדם זכויות מבלי שניתן לו את ההזדמנות להגן על עצמם.

מי שנפסל בפסילה מנהלית, רשאי לבקש מבית המשפט לדון בעבירה ובבקשה לבטל את הפסילה.

בית המשפט, לאחר ששמע את כל הצדדים כולל היועץ המשפטי לממשלה, רשאי לבטל את הפסילה, בתנאים או ללא תנאים, כמובן שרק אם שוכנע שביטול הפסילה לא יפגע בביטחון הציבור הכללי.

בכל מקרה שבו רישיונכם נשלל בעקבות פסילה מנהלתית, הדרך היחידה לבטל את הפסילה במיוחד מול בתי המשפט היא לפנות אל עורך דין תעבורה אלי אנושי בעל ניסיון בטיפול בתיקים של פסילות מנהלתיות וביטולם.

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

שיהיה לכולכם בהצלחה!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דרושים עובדים לעבודה עם בע"ח, האם זה מתאים לך?
כאשר אנחנו יוצאים לחפש עבודה, לא תמיד אנחנו יודעים מה באמנת אנחנו מחפשים. אז נכון שיש כאלה שעומדים עם...
קרא עוד »
מאי 12, 2019
טיסה פרטית – אידאלי לאנשי עסקים
הזמנת טיסה פרטית זוהי בחירה מעולה עבור אנשי עסקים שמעוניינים לעבוד גם בדרכם אל היעד וליהנות מפרטיות...
קרא עוד »
אוג 23, 2021
האם הנדל"ן העסקי בעקבות הנדל"ן הפרטי
היום כל מי שמעוניין להשקיע את הכסף שלו בהשקעה חכמה וסולידית, חייב לבחון היטב את האופציות השונות...
קרא עוד »
מאי 14, 2019