פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מה כדאי לדעת על החזר מס לשכירים

מה כדאי לדעת על החזר מס לשכירים

כולנו יודעים שאנו משלמים מס הכנסה. כל שכיר כמעט גם יודע שאת המס שצריך להעביר למס הכנסה מעביר המעסיק. זה נראה כל כך טבעי וברור, עד שקל להניח שהכל מתקתק כמו שעון ואין בעיות. וזה הדבר הראשון שאנו רוצים להסביר לכם על החזר מס לשכירים. בהרבה מאוד מקרים נוצרים מצבים שבו אתם בעצם משלמים יותר מדי מס. והדבר השני שאנו רוצים לומר זה שאם אתם לא מממשים את זכותכם לקבל החזר, אתם תפסידו כסף שמגיע לכם ולכן מומלץ מאוד לעשות בדיקת זכאות החזר מס

עזבתם עבודה? מגיע לכם כסף 

אפשר להצביע על כמה וכמה סיבות שגורמות לכך שבעצם שילמתם יותר מדי מס. לדוגמא, אם עזבתם מקום עבודה ובמשך זמן מה לא עבדתם, מגיע לכם לקבל כסף בחזרה. המס שצריכים לשלם בישראל נגבה כל חודש מהמשכורת, אבל החישוב צריך להיות שנתי. כלומר, אם היו חודשים שלא עבדתם ולא הרווחתם כסף, חלק מהכסף שכבר שילמתם למס הכנסה מגיע לכם בחזרה. 

לא תמיד הטבות מס עודכנו על שמכם 

עוד סיבה לכך שמאוד יתכן כי החזר מס לשכירים רלוונטי עבורכם – לא תמיד מימשתם הטבות המגיעות לכם. מערכת המס הישראלית מאוד מסובכת ומורכבת. מפעם לפעם מוסיפים הטבות מס שונות או שחל שינוי בדרך החישוב של הטבות מס אחרות. כך לדוגמא קורה בעניין נקודות הזיכוי וכך גם בדוגמאות אחרות. הנקודה החשובה שלנו היא שאם לא עודכנו בעבר הטבות מס על שמכם בצורה נכונה, ככל הנראה שילמתם יותר מדי. 

מי שלא ממהר, עלול להפסיד כסף 

הדבר האחרון שחשוב לכם לדעת על החזר מס לשכירים זה שמדובר בזכות, אבל כזאת שמוגבלת בזמן. אם עברו שבע שנים מאז ששילמתם את המס ולא דרשתם החזר, זכותכם להחזר מתיישנת. כדאי לקרוא מידע מקיף נוסף בנושא החזרי מס הכנסה לשכירים באתר הון חוזר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים