מה כדאי לדעת על החזר מס לשכירים

מה כדאי לדעת על החזר מס לשכירים

כולנו יודעים שאנו משלמים מס הכנסה. כל שכיר כמעט גם יודע שאת המס שצריך להעביר למס הכנסה מעביר המעסיק. זה נראה כל כך טבעי וברור, עד שקל להניח שהכל מתקתק כמו שעון ואין בעיות. וזה הדבר הראשון שאנו רוצים להסביר לכם על החזר מס לשכירים. בהרבה מאוד מקרים נוצרים מצבים שבו אתם בעצם משלמים יותר מדי מס. והדבר השני שאנו רוצים לומר זה שאם אתם לא מממשים את זכותכם לקבל החזר, אתם תפסידו כסף שמגיע לכם ולכן מומלץ מאוד לעשות בדיקת זכאות החזר מס

עזבתם עבודה? מגיע לכם כסף 

אפשר להצביע על כמה וכמה סיבות שגורמות לכך שבעצם שילמתם יותר מדי מס. לדוגמא, אם עזבתם מקום עבודה ובמשך זמן מה לא עבדתם, מגיע לכם לקבל כסף בחזרה. המס שצריכים לשלם בישראל נגבה כל חודש מהמשכורת, אבל החישוב צריך להיות שנתי. כלומר, אם היו חודשים שלא עבדתם ולא הרווחתם כסף, חלק מהכסף שכבר שילמתם למס הכנסה מגיע לכם בחזרה. 

לא תמיד הטבות מס עודכנו על שמכם 

עוד סיבה לכך שמאוד יתכן כי החזר מס לשכירים רלוונטי עבורכם – לא תמיד מימשתם הטבות המגיעות לכם. מערכת המס הישראלית מאוד מסובכת ומורכבת. מפעם לפעם מוסיפים הטבות מס שונות או שחל שינוי בדרך החישוב של הטבות מס אחרות. כך לדוגמא קורה בעניין נקודות הזיכוי וכך גם בדוגמאות אחרות. הנקודה החשובה שלנו היא שאם לא עודכנו בעבר הטבות מס על שמכם בצורה נכונה, ככל הנראה שילמתם יותר מדי. 

מי שלא ממהר, עלול להפסיד כסף 

הדבר האחרון שחשוב לכם לדעת על החזר מס לשכירים זה שמדובר בזכות, אבל כזאת שמוגבלת בזמן. אם עברו שבע שנים מאז ששילמתם את המס ולא דרשתם החזר, זכותכם להחזר מתיישנת. כדאי לקרוא מידע מקיף נוסף בנושא החזרי מס הכנסה לשכירים באתר הון חוזר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דירות להשקעה הונגריה
הונגריה היא יעד מקסים להתחיל בה את ההשקעה הנדל"נית הראשונה שלכם עם נדלן ספוט. אין כמו אחד ממדינות...
קרא עוד »
ינו 14, 2021
כמה עולה תרגום נוטריוני?
תרגום נוטריוני הינו למעשה אישור רשמי בעל תוקף משפטי, המאשר את הנכונות של התרגום ומהווה הוכחה לכך...
קרא עוד »
דצמ 17, 2018
קורס מסחר עצמאי – למי זה מתאים?
קורס זה מתאים לכל מי שרוצה להתחיל לסחור בבורסה או מעוניין ללמוד עוד על כך. קורסי מסחר עצמאי הם טרנד...
קרא עוד »
מאי 23, 2023