מה לומדים בקורס תמ"א 38?

אחד מפרויקטים הבנייה הגדולים והחשובים ביותר המתקיימים בישראל בעשרות השנים האחרונות, הוא פרויקט תמ"א 38. מדובר על פרויקט שהחל בתחילת שנות התשעים ומאז הוא מתרחש בשורה ארוכה של ערים ויישובים שונים. 

תמ"א 38 (תוכנית מתאר ארצית) החלה אחרי מלחמת המפרץ הראשונה בשנת 91, זו מתוך הבנה שיש צורך לספק לתושבי ישראל מרחב מוגן קרוב, מאחר ואין מספיק מקלטים שיאפשרו להם להסתתר במקרה של התקפת טילים. לכן נקבעה תוכנית המאפשרת לשפץ מבנים ישנים, כולל בניית מרחב מוגן דירתי, ועוד שלל אפשרויות נוספות, כאשר הקבלנים שאחראים על הבנייה, מקבלים זכויות מסוימות אשר מאפשרות להם להגדיל את שטח הבניין, לבנות ולמכור דירות חדשות ולהרוויח עליהן. 

קורס תמ"א 38 הוא אחד הכלים דרכם אפשר ללמוד על הנושא וכן ליישם אותו. הקורס מיועד לאנשי מקצוע בתחום הבנייה ונועד לספק להם את כל המידע הרלוונטי בנושא. הקורס הוא קצר יחסית, אך הוא מקיף וכולל כל מה שצריך לדעת בתחום 

מה זה קורס תמ"א 38?

קורס תמ"א 38, כאמור, הוא קורס אשר נועד לספק מידע מקצועי לאנשים בתחום הבנייה אודות פרויקטים של פינוי בינוי וכן אודות פרויקטים של התחדשות עירונית וכל מה שקשור לתוכנית זו. בין היתר לומדים מה היא כוללת, כיצד ניגשים אליה, איך משיגים את הסכמת הדיירים, מה נדרש על מנת להתחיל בתוכנית, אילו אישורים נדרשים עבורה ועוד. 

חשוב להבהיר כאן, ישנם גם קורסים, סדנאות והרצאות המיועדות לבעלי נכסים, דיירים המעוניינים לשמוע על תמ"א 38 והאם זה משתלם להם. כך ידעו האם להסכים לפניות הקבלן אשר מציע להם תוכנית זו, וכן האם משתלם לפנות אליו באופן עצמאי בבקשה לבצע תמ"א 38 בבניין שלהם. 

צרו קשר לפרטים נוספים >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה אתם חייבים להכיר את השירות של מצברים עד הבית?
כל אדם יודע כי המצבר של הרכב שלו מהווה חלק חשוב ביותר ברכב. אם המצבר מתקלקל, אין אפשרות להניע את הרכב....
קרא עוד »
ספט 22, 2021
מה זה רישיון יצרן וממי זה נדרש?
רישיון יצרן הוא אישור הרלוונטי עבור עסקים שמעורבים בתהליך שרשרת המזון. מדובר על חלק מהליך רישוי...
קרא עוד »
אוג 23, 2021
גילוי יתרונות נסתרים: כוחו של עורך דין מקרקעין
כל הנוגע לעסקאות מקרקעין, חשיבותו של עורך דין מקרקעין לרוב לא נעלמת, אך תפקידו חורג הרבה מעבר למה...
קרא עוד »
דצמ 27, 2023