פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מה הסיבות שיגרמו למרזב להיהרס?

1864406-min

קיימות כמה סיבות אשר בעקבותיהן מרזבים נהרסים ולכן יש לבדוק מדי פעם את מצבו של המרזב ולבצע בו את התיקונים הנדרשים. המרזבים עלולים להיהרס הן בחלקם החיצוני והן בחלקם הפנימי.

 

תקלות במרזב הפנימי 

המרזב אשר פתחו העליון נמצא על הגג, קולט מלבד המים גם חפצים רבים אשר רובם מגיעים עם הרוח. כאשר מתחוללת סערה של גשמים ורוחות, הרבה מאד חפצים נכנסים פנימה לתוך המרזב בתאוצה ובעוצמה רבה. אם מדובר באבנים, הן פוגמות לא אחת בחלק הפנימי של המרזב, ענפים של עצים וחפצים חדים נוספים. 

כאשר המרזב ממוקם בסמוך לעצים, נוצרת לעיתים תופעה ששורשיו של עץ אשר גדל קרוב למבנה חודרים פנימה לתוך המרזב. בהתחלה מדובר בשורש או בשורשים דקים אשר אינם תופסים חלק מהותי מתוך שטחו הפנימי של המרזב אך עם הזמן הם גדלים ומתעבים ותופסים חלק ניכר מתוך חלל המרזב. במצב זה הם לא מאפשרים למים לזרום פנימה ולרדת לכיוון מטה והם גם יוצרים חורים במיקומים נוספים לאורכו של המרזב. במקרים רבים מדובר בבעיה מאד משמעותית שיש לטפל בה בהקדם כיוון שהמים נותרים על הגג ויוצרים שלוליות מיותרות על כל השלכותיהם.

 

פגמים במרזב החיצוני

המרזב החיצוני עשוי מכמה חלקים אשר מחוברים זה לזה. פגעי הטבע גורמים לפגמים במיקומים מסוימים לאורכו של קו המרזב, סדקים או שברים. זאת עקב ענפים שנופלים ורוח מאד חזקה הגורמת לפריטים להתעופף ולצנוח על המרזב.

 

תיקון המרזבים

למרזב יש תפקיד חשוב מאד בניקוז מי הגשמים ולכן חשוב לשמור על תקינותו. אם התגלתה תקלה במרזב הפנימי, חותכים את צינור הPVC במקום הבעייתי כמו במקרה עם השורשים ומחברים במקומו קטע חדש של צינור אשר מחליף אותו וכך הוא פועל כיאות.

אם מדובר בחלק חיצוני של מרזב מאלומיניום, נחושת או PVC מפרקים רק את הקטע הבעייתי, מצמידים לו מקטע חדש ומחברים ביניהם היטב. 

את העבודה מבצעים בזהירות באמצעות סולם או לחילופין באמצעות עבודה בסנפלינג, הכול תלוי במיקומה של התקלה ואפשרויות ההגעה לגובה הנדרש.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כספומטים לעסקים

כספומטים לעסקים

היום ניתן למצוא לא מעט כספומטים לעסקים, אשר מסייעים להם לפתח ולקדם את העסק. אומנם רוב בעלי העסק לא מקשרים לרוב בין כספומט לבין פיתוח

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים