פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

יש לכם רעיון חדשני ופורץ דרך? מרעיון לאקזיט

מרעיון לאקזיט

המציאות התרבותית יוצאת הדופן בישראל מעודדת יזמים לחשוב על רעיונות יצירתיים וחדשניים שיכולים במידה רבה לשנות חיים ועולמות. לא מעט אנשים מוכשרים חושבים על רעיונות ורוצים להפוך אותם לסטארט אפ מצליח ביום מן הימים. אז מה בעצם נדרש בכדי להפוך רעיון להצלחה משגשגת?  חשוב להבין כי יש לא מעט שלבים שמפרידים בין המשפט שכולנו מכירים והוא ”יש לי רעיון“ לבין תהליכי המחקר, הפיתוח והאקזיט אליו כל יזם מייחל. כדי להגשים את החלום יש לא מעט עבודה מקצועית שצריך לעשות וכן, צריך גם ללמוד, להיחשף לשלל נושאים מורכבים והכי חשוב להבין שהדרך לא קצרה כמו שיזמים רבים חושבים.

השלבים העיקריים בהוצאת הרעיון לפועל

  1. בדיקה מעמיקה – לא משנה איזה רעיון יש לכם, יכול מאוד להיות שמישהו כבר חשב על זה קודם. רכישות סטארטאפ לא יכולות להתבצע אם לא נבצע בדיקה מעמיקה, מקיפה ומדויקת לגבי האם קיים או לא קיים פטנט, שירות או מוצר דומה לשלנו.
  2. בניית תכנית עסקית – עלינו לבדוק בהיבט הכלכלי לגבי כדאיות המוצר, לבצע בדיקת היתכנות, להבין איך אנחנו רוצים לבנות את המוצר ולהפוך אותו לעסק חי ונושם. התכנית כוללת את ההבנה המעמיקה לגבי הפקת רווחים ומימוש עתיי של הרעיון. בתכנית העסקית ניקח בחשבון קריטריונים טכנולוגיים, כלכליים, משפטיים, פרסומיים ועסקיים למימושו העתידי של המיזם.
  3. השוואה לשוק ומחקר עלויות – עלינו להבין כמה יעלה לנו לייצר או ליישם את המוצר או הרעיון, איך נתמחר אותו וכמה רווח נוכל לעשות ממנו. יש לשים לב למוצרים האחרים הזהים שיש בשוק ובכמה כסף הם נמכרים.
  4. גיוס כספים – השלבים המתקדמים כוללים את הצגת הרעיון בפני אחרים וגיוס השקעה במידת הצורך. נחליט האם לגייס משקיעים, האם לפנות אל קרנות הון סיכון ונתקדם לתהליכי ייצור, שיווק והטמעת של המוצר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורות חיים לבודק תוכנה

אם בעבר אנשים היו מעצבים ומכינים את קורות החיים שלהם באופן עצמאי, הרי שכיום אפשר לשלם סכום סימלי בעבור תבניות עיצוב מוכנות להכנה של קורות

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים