יש לכם רעיון חדשני ופורץ דרך? מרעיון לאקזיט

מרעיון לאקזיט

המציאות התרבותית יוצאת הדופן בישראל מעודדת יזמים לחשוב על רעיונות יצירתיים וחדשניים שיכולים במידה רבה לשנות חיים ועולמות. לא מעט אנשים מוכשרים חושבים על רעיונות ורוצים להפוך אותם לסטארט אפ מצליח ביום מן הימים. אז מה בעצם נדרש בכדי להפוך רעיון להצלחה משגשגת?  חשוב להבין כי יש לא מעט שלבים שמפרידים בין המשפט שכולנו מכירים והוא ”יש לי רעיון“ לבין תהליכי המחקר, הפיתוח והאקזיט אליו כל יזם מייחל. כדי להגשים את החלום יש לא מעט עבודה מקצועית שצריך לעשות וכן, צריך גם ללמוד, להיחשף לשלל נושאים מורכבים והכי חשוב להבין שהדרך לא קצרה כמו שיזמים רבים חושבים.

השלבים העיקריים בהוצאת הרעיון לפועל

  1. בדיקה מעמיקה – לא משנה איזה רעיון יש לכם, יכול מאוד להיות שמישהו כבר חשב על זה קודם. רכישות סטארטאפ לא יכולות להתבצע אם לא נבצע בדיקה מעמיקה, מקיפה ומדויקת לגבי האם קיים או לא קיים פטנט, שירות או מוצר דומה לשלנו.
  2. בניית תכנית עסקית – עלינו לבדוק בהיבט הכלכלי לגבי כדאיות המוצר, לבצע בדיקת היתכנות, להבין איך אנחנו רוצים לבנות את המוצר ולהפוך אותו לעסק חי ונושם. התכנית כוללת את ההבנה המעמיקה לגבי הפקת רווחים ומימוש עתיי של הרעיון. בתכנית העסקית ניקח בחשבון קריטריונים טכנולוגיים, כלכליים, משפטיים, פרסומיים ועסקיים למימושו העתידי של המיזם.
  3. השוואה לשוק ומחקר עלויות – עלינו להבין כמה יעלה לנו לייצר או ליישם את המוצר או הרעיון, איך נתמחר אותו וכמה רווח נוכל לעשות ממנו. יש לשים לב למוצרים האחרים הזהים שיש בשוק ובכמה כסף הם נמכרים.
  4. גיוס כספים – השלבים המתקדמים כוללים את הצגת הרעיון בפני אחרים וגיוס השקעה במידת הצורך. נחליט האם לגייס משקיעים, האם לפנות אל קרנות הון סיכון ונתקדם לתהליכי ייצור, שיווק והטמעת של המוצר.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שניים מקרא ואחד תרגום איש מצליח
"שניים מקרא ואחד תרגום איש מצליח", הוא ספר מבוקש פורץ דרך, שהפך במהרה לאחד המשאבים המבוקשים...
קרא עוד »
דצמ 30, 2022
מחיקת חובות בישראל, איך זה עובד?
חובות הם תופעה שכיחה בחיים ועלולים לגרום למתח ודאגה רבה. לצערנו אנחנו יכולים לראות אנשים אשר מגיעים...
קרא עוד »
פבר 01, 2023
איילת סיניבר: השקעות בבית השקעות – איך זה עובד?
בבואנו לבחור אלטרנטיבת השקעה , עומדות בפנינו אופציות שונות ומגוונות כיצד להשקיע את...
קרא עוד »
יונ 09, 2021