כל מה שרציתם לדעת על מכונות חיתוך וחריטה בלייזר

חיתוך בלייזר

השימוש בלייזר נפוץ מאוד בגלל יתרונותיו וניתן למצוא אותו במגוון תחומים. אחד מהם הוא בנושא של עיבוד חומרים. קרן לייזר מסוגלת לחתוך מספר רב של חומרים, ובנוסף, לחרוט ולסמן עליהם. היתרונות הגדולים מתמקדים בדיוק ובמהירות העבודה. ניתן לחרוט על חומרים מסיביים כמו עץ קשה, על חומרים המסווגים כבעלי קשיחות בינונית ואחרים רכים כמו נייר, ניילון וכדומה.

ניתן למצוא מגוון מכונות חיתוך וחריטה בלייזר המותאמות לסוגי חומרים אלו. הן נבדלות ביניהן בעוצמת תפוקתן ובמהירות העבודה הנמדדות ביחידות וואט. המכונות הקטנות הינן בעלות 30 וואט והגדולות התעשייתיות מגיעות לכ150 וואט.

תהליך העיבוד והחיתוך

המכונה מבוססת על מערכת מחשוב המספקת את הדיוק הרב. התהליך מתחיל בתכנון המוצר אותו מעבדים ולאחר שהעיצוב מושלם אזי מגיע שלב החיתוך. יש לוודא שהחומר האמור להיחתך מתאים מאחר וקיימים חומרים שלא ניתן לחתוך או אחרים שהינם מסוכנים לעיבוד בשיטה זאת. בשלב הבא, תעשה המכונה את החיתוך בהתאם לפקודה המוזרמת אליה מהמחשב.

מומלץ להביא חומר עודף מאותו סוג כדי לבצע בדיקה מוקדמת לניסיון. המראה של קצוות חיתוך בלייזר משתנות מחומר אחד למשנהו. בעץ, למשל, הקצוות יהיו חומים יותר מהצבע המקורי שלו, באקרילק לא יהיה שינוי בצבע וכן הלאה.

חריטה וסימון

חריטה הינה תהליך שבו מוסרת השכבה העליונה של החומר על מנת לייצור את החריץ הנדרש. היא אינה חוצה את החומר. קיים גם סימון שאינו מסיר כלל חומר אלא נועד לייצור קווים, צורות וכדומה. הוא נעשה למטרות שונות ובעיקר בתהליך עיבוד מתכות.

מומלץ לרכוש מכונות חריטה ולייזר איכותיות המיוצרות על ידי יצרנים בעלי מוניטין ומשווקות על ידי משווקים בעלי שם כדוגמת חברת פריטקהשירות המסור והמקצועי ניתן לפרטיים, בעלי מקצוע, מפעלים ועסקים אחרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החשיבות בפניה למשרד תיווך בצפון הארץ
פנייה למשרד תיווך בצפון הארץ חשובה מסיבות רבות. אחת הסיבות היא שיש יותר מתווכים באזור זה מאשר בכל...
קרא עוד »
ספט 07, 2022
מדריך מקוצר לבחירת שער לבית
בכל הנוגע לחלק החיצוני של הבית שלכם, הבחירה בשער באתר https://dalba.co.il היא החלטה מכרעת שלא רק מוסיפה...
קרא עוד »
אוג 27, 2023
ניקוי ספות בתל אביב
שירות ניקוי ספות הוא שירות המנקה את הספה של אדם פרטי תל אביבי. זהו עסק קטן שגדל בפופולריות ובמספר...
קרא עוד »
ינו 01, 2023