הליך גירושין בהסכמה – איך עושים זאת?

הליך הגירושין הפך מסובך יותר בשנים האחרונות. כיום, זה לא נדיר שזוגות מתגרשים ובסופו של דבר אין עם מי לחלוק את חייהם. גירושין הם תהליך מאוד כואב ויקר. זהו תהליך של סיום מערכת היחסים עם מישהו שאתה אוהב, או עם זה שהיה בן זוגך זמן מה. זה יכול להיות כואב מאוד, אבל זה גם יכול להיות הזדמנות להתחיל מחדש עם מישהו חדש.

למעשה, גירושין הם אירוע מרכזי בכל חיים. מדובר בהחלטה בלתי הפיכה ותהליך הפרידה חייב להתבצע תוך כיבוד מירב של זכויות שני בני הזוג. בעבר, גירושין היו תהליך ארוך ומסובך. כיום, ההליך הוא די מהיר ופשוט. 

הליך גירושין צריך להתבצע תוך התחשבות בכל הצדדים ובזכויותיהם. זה גם צריך להתנהל בצורה הולמת שלא תגרום כל נזק לאף אחד מבני הזוג. הליך הגירושין כולל מספר שלבים. ראשית, בני הזוג צריכים להחליט אם הם רוצים להיפרד או לא ולאחר מכן להתחיל לפעול. 

אז איך נפרדים בהסכמה? 

בחרו עו"ד גירושין או מגשר: הליך גירושין הינו הליך משפטי הכולל חתימה על מסמכים בהם מסכימים הצדדים להיפרד, ובית המשפט מחליט על הסדרם הסופי.

אם זוג מחליט להתגרש, לא תמיד קל להם להסכים על תנאי הגירושין לכן כדאי להיעזר במגשרים מומחים.  איש מקצוע כזה יעזור להבין את היבטים המשפטיים של גירושין וכיצד לנהוג בהם.

לאחר שבני זוג החליטו להתגרש, לעתים קרובות הם מתמודדים עם כמה סוגיות כמו הסדר רכוש ומזונות ילדים. אמנם יש זוגות שמעדיפים להסדיר את כל הסוגיות הללו בבית משפט; אחרים מעדיפים ליישב אותם באמצעות גישור או גישות אחרות.

בדקו מהן מהאפשרויות לפרידה וכיצד ניתן לטפל בהן בצורה הטובה ביותר על ידי כל אחד מהצדדים.

פרטים נוספים באתר להיפרד לשלום >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מוזילים עלויות – אתר קניות מסין מומלץ
אתם בוודאי רוצים להוזיל עליות בכל קנייה שאתם עושים נכון? אל תענו לי כי בכולנו כבר מובנית התשובה...
קרא עוד »
יונ 30, 2020
כמה מרוויחים בהייטק?
בעבר, הורים רוצים שהילדים שלהם ילמדו ויהיו רופאים. היום הם רוצים שילמדו ויהיו בהייטק. לא פלא, הרי שם...
קרא עוד »
אוג 16, 2019
נוטריון בתל אביב – השירות הנכון בעיר הגדולה
המון אזרחים מישראל נמצאים במצב שבו הם נדרשים להגיש מסמכים מתורגמים כחלק מהליך בירוקרטי. המסמכים הללו...
קרא עוד »
ינו 31, 2021