פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

האם מגיע החזרי מס לאימהות טריות

1384332-min

אם ילדת, אין דבר מרגש מזה. את בוודאי יוצאת לחופשת לידה ממקום העבודה שלך. לאחר שתחזרי מחופשת הלידה, חשוב מאוד שתעדכני את הנהלת החשבונות בילד החדש שנולד לכם וזאת בכדי שיצורף לך נקודות זכות לחישוב המס, בגין הולדתו של הילד החדש. לא מעט אימהות טריות לא מעדכנות בזמן את התינוק שנולד להם ועל כן, ממשיכות לשלם מס הכנסה כפי שהן שילמו טרם הם ילדו. בסוף שנת המס כל אותן אימהות בהחלט יכולות להגיש בקשה להחזר מס, על מנת לקבל את זיכוי המס שמגיע להן מתוקף נקודת הזכות שנוספה להן בתלוש השכר.

 

כיצד אפשר לקבל החזר מס?

תשלום המס החודשי נקבע בהתאם לחישוב שנתי של שכר העובד ובהתאם לכך, קביעת המס שהוא צריך לשלם וכן, בהתאם לנקודות שיש לעובד מטעם מצבו האישי, כך לדוגמא: אם הוא מתגורר בפריפריה באזורים מסוימים, בהתאם לכמות הילדים שיש לו מתחת לגיל 18, אם הוא סובל מנכות או מוגבלות כלשהי ועוד. לכן, אם יש שינוי כלשהו בחייו של האדם שיכול להשפיע על נקודות הזכות שלו בתשלום המס כגון: אם הוא עבר למקום מגורים שתושביו פטורים מתשלום מס, אם נולד לו ילד ועוד, הדבר משפיע על תשלום המס שהוא צריך לשלם ואם הוא ממשיך לשלם את אותו הסכום שהוא שילם טרם השינויים השונים, הרי שהוא זכאי להחזר מס בסוף שנת מס.

אימהות טריות בהחלט זכאיות להחזר מס אם התינוק החדש שלהן לא עודכן בטופס 101 ובהתאם לכך בתלוש שכר ועל כן, כדאי להגיש בקשה להחזר מס באופן מקוון, דרך פקיד השומה של לשכת המס או על ידי חברה מקצועית ומנוסה שמציעה להגיש בקשה להחזר מס עבור האדם.

 

לחצו כאן כדי לקבל מידע נוסף על החזרי מס לאמהות טריות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איילת סיניבר: השקעות בבית השקעות – איך זה עובד?

בבואנו לבחור אלטרנטיבת השקעה , עומדות בפנינו אופציות שונות ומגוונות כיצד להשקיע את כספנו. אנו יכולים לבחור מסלול ריאלי להשקעה, לדוגמא, להשקיע בנכסים או בעסקים .  או לבחור בהשקעה במוצרים פיננסיים המושקעים בשוק ההון.

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים