פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

כל היתרונות בהשקעה בקרקע חקלאית

1898680-min

ישנם יתרונות רבים בקניית קרקע להשקעה. אנשים רבים בעולם רוכשים קרקע חקלאית, כדי שאולי בבוא הזמן, היא תהפוך להיות "קרקע חומה", כלומר קרקע לבנייה. כשזה המצב, הרווח לאחר קניית קרקע חקלאית יכולה להיות שווה הון לאחר מכן.

 

כל היתרונות בהשקעה בקרקע חקלאית |

היתרונות בהשקעה בקרקע חקלאית, יכולות להיות רבות מאוד. החל מכך שהקרקע תהיה שווה הרבה יותר לאחר זמן, וכלה בעובדה, שהרווח העתידי ממנה במקרה של מכירה, עשוי להיות עבור בעלי הקרקע דבר משובח ביותר.

 

יתרונות בקנייה של קרקע חקלאית |

למרות שרוב המשקיעים מכירים את מושג הפחת בהשקעות נדל"ן, יתכן שהם לא מבינים את מושג הפחת בחקלאות. אמנם אינך יכול להוריד את עלות ערך האדמה, מכיוון שאדמה לא נשחקת במובן זה, מתיישנת או מתבגרת, אך יתכן שתוכל להעפיל הטבת פחת מס, בגידולים מסוימים, בעיקר בעצי פרי ואגוזים. 

בדומה לאופן שבו הפחת מועיל למשקיעים בנדל"ן, בכך שהם מאפשרים להם לנכות את עלויות הבלאי של נכס שכור, ההשקעות בגידולים מיוחדים פוחתות בגלל מחזור הייצור המוגבל שלהם.

 

פחת מס בעצי פרי בקרקע חקלאית |

פחת של עצי פרי או אגוזים מתחיל כאשר העצים והגפנים מגיעים לשלב מניב ההכנסה (כלומר הם נושאים מספיק פירות, אגוזים או ענבים, כדי לקצור ולמכור). 

וכמובן, אם ישנם שיפורי הון בקרקע כמו בניית בניינים, אזורי מרעה של בעלי חיים, או ציוד חקלאי אחר, ניתן לנכות את הוצאות הפחת מההכנסה ברוטו. כמובן שלצורך כך, יש להתייעץ עם חברה המוסמכת לטיפול בקניית קרקע חקלאית.

 

למה כדאי לרכוש קרקע חקלאית? |

אם חושבים על הרווח העתידי שניתן להרוויח ממכירה או השכרה של שטח חקלאי, הרי שזו יכולה להיות אחת העסקאות היותר משתלמות שתעשו במהלך חייכם. רכישת קרקע, כמעט בכל מצב שהיא, עשויה בעתיד להניב בצורה כזו או אחרת, רווחים גדולים.

חפשו קרקעות באזורים מושקעים, קרקעות באזורים שאמורים להיות בשלים בעתים לפיתוח בנייה כלשהי, ואם יתמזל מזלכם ותצליחו למכור אותן, הרי שזה יכול להשתלם לכן למהלך כל החיים.

 

למידע נוסף וקביעת פגישת ייעוץ פנו אל רועי בנאי שמאי מקרקעין.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים