פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

למה חשוב להוציא אישור כיבוי אש לעסק

אישור כיבוי אש לעס

כחלק מן התהליך הנדרש לצורך הוצאת רישיון לעסק, נדרשים בעליו לוודא כי המקום מקבל אישור כיבוי אש לעסק. במסגרת התהליך נבדקים נתונים שונים של המקום, בכדי לראות כי אכן קיימות דרכים מתאימות למניעת דליקות בו וכן כי הוא עומד בדרישות של כבאות וסידורי כבאות בעת הצורך. הרעיון העומד מאחורי הוצאת אישור כיבוי אש לעסקים הוא שמירה על ביטחון הציבור וכן וידוא כי הוא מממלא את כלל דרישות החוק המחמירות לצורך העניין. קיימים סעיפים רבים בתוך תכנית עסקים לאישורי כבאות, כאשר האישור למעשה יכלול את הפירוט הרלוונטי בנושא, עבור אותו בית העסק.

מהן הסכנות בעסקים ללא אישור כיבוי אש?

ראשית כל, חשוב להבין כי מטרת קבלת אישור כיבוי אש לעסק היא לא רק בכדי לסמן "וי" על דרישה בחוק, אלא כמובן בכדי להגן על בני האדם הנמצאים בסביבת העסק. כאשר עסק עובד בצורה לא מפוקחת בהיבט של כיבוי האש, ישנה סכנה אמיתית שלא ניתן יהיה להתגבר על שריפה במידה והיא תתלקח. כמובן שתמיד קיימת רמת סיכון כלשהיא, אך כאשר ניתן האישור לכיבוי אש עבור העסק, הדבר אומר כי נעשו כל הבדיקות המתאימות בכדי להוריד למינימום את הסיכון לפריצת שריפה. 

כיצד מוציאים אישור כיבוי אש לעסק?

בכדי לקבל אישור כיבוי אש לעסק יש לייצר תכנית ייחודית שתובא לאישור, אשר תכלול סעיפים שונים הקשורים לטיפול במקרים של שריפה והאפשרות להימנע ממנה. בתוכנית יוצגו האמצעים להתמודדות עם דליקה לרבות מספרם והמיקום שלהם בשטח בו נמצא העסק, המערכות הקיימות במקום לצורך גילוי של עשן, חומרי הגלם מהם בנוי המקום ורמת הדליקות שלהם ועוד נושאים רבים אחרים. התוכנית צריכה להיות מפורטת מאוד בכדי שהעסק יקבל אישור של כיבוי אש, לכן מוטב להיערך לביקורת בצורה הטובה ביותר ולא לפספס אף סעיף.

לאחר שבשעה טובה מגיעים המפקחים ובודקים את כל אחד מהשלבים הכתובים בתוכנית ורואים האם היא מיושמת בפועל, ניתן להוציא את אישור כיבוי האש המיוחל ולהמשיך בדרך לקבל רישיון העבודה לעסק, בכדי שהוא יוכל לעבוד כחוק ללא המתנה נוספת.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים